Građevinari na FPN u polufinalu SUUB lige

140

U četvrtfinalnom meču rukometne SUUB lige, Građevinski fakultet je posle preokreta savladao Mašinski fakultet 18:16 (8:9) i tako obezbedio plasman u polufinale. Mašinci su dobro otvorili utakmicu i imali prednost 7:2, ali su građevinci uspeli da anuliraju ovaj zaostatak krajem prvog i početkom drugog poluvremena, te na kraju dođu do trijumfa.

Meč je otvorio Lečić pogotkom za Mašinski fakultet, ali je istom merom odgovorio Karajović. Prednost građevini donosi Cvijović golom sa krila u sledećem napadu, ali od tog do sledećeg pogotka Građevinskog fakulteta je prošlo skoro 10 minuta. Mašinci su zaigrali čvrsto u odbrani, a zbog dobre defanzive su stekli samopouzdanje, te napravili seriju 6:0 i odvojili se na 7:2. U ovom naletu se istakao i golman Mašinskog fakulteta Stojanović koji je bio na visokom nivou tokom cele utakmice. Da stvari budu gore za GRF, u jednom momentu su imali dva igrača manje u prvih 10 minuta utakmice. Prvo je Kasalović dobio isključenje, a na klupu je na dva minuta morao i Stevanović zbog prigovora. Pri rezultatu 6:2 za Mašinski fakultet, građevinari su zatražili tajm-aut. Ova pauza nije odmah urodila plodom za GRF-ovce, pošto je Stojanović odbranio dva njihova pokušaja da postignu gol, a na drugom kraju terena je Lečić pogodio za 7:2. Posle ovog praznog hoda u napadu, rukometaši Građevinskog fakulteta su zaigrali bolje. Bili su kompletni do kraja prvog dela meča, te su uspeli da se potpuno vrate u igru. Napravili su seriju 6:2 pre završetka prvog poluvremena, a predvodnici ovog tima su bili Cvijović i Kasalović. Na kraju uvodnog dvadesetominutnog perioda, na semaforu je stajalo 9:8 u korist Mašinskog.

Sastavi timovi
Drugi poluvreme je Građevinski fakultet završio u istom stilu kao i prvo. Nastavili su da zatrpavaju gol Mašinskog fakulteta koji nije imao odgovor za napad protivnika. Kao da je mašincima ponestalo snage u tim momentima, nisu bili toliko agresivni u odbrani kao na početku utakmice. Kasalović je pogodio za prvo izjednačenje još od starta duela, ali je prednost rukometašima Mašinskog vratio Baša. Šašić je ponovo poravnao rezultat, zatresavši mrežu sa levog krila, a prednost GRF-u je doneo Cvijović koji je pogodio sa desnog krila (11:10). Lečić je novim pogotkom izjednačio, a Kasalović je ponovo vratio vođsto na stranu građevine (12:11). Posle uvodni pet minuta, klupa Mašinskog fakulteta je bila prinuđena da zatraži minut odmora. Pauza, međutim, nije bila previše delotvorna, jer su mašinci brzo primili dva pogotka, te je bilo plus tri za Građevinski (14:11). Veoma bitan faktor za ovaj preokret bio je i golman građevine Karajović koji je bio neprelazna prepreka za pokušaje Mašinskog fakulteta. Građevinci su u nastavku utakmice igrali smireno, no u poslednjih destak minuta su imali jednog, a u određenim momentima i dva igrača manje. To im ipak nije predstavljalo problem da održavaju stečenu prednost. Mašinski je bio dosta istrošen, te im ni dva rukometaša više u polju nije pomoglo u pokušaju da sustignu protivnika. Pri rezultatu 16:13 u 37. minutu meča za GRF, rukometaši iz Kraljice Marije su zatražili tajm-aut kako bi još jednom pokušali da dostignu tri gola zaostatka. Ove poslednje nade su brzo pale u vodu, jer je za najvećih plus četiri za građevinare pogodio Šašić (17:13). Do poslednjeg sudijskog zvižduka su mašinci uspeli da ublaže poraz pogocima Mudrinića, ali se pitanje pobednika nije više postavljalo. Na kraju, Građevinski fakultet 18, Mašinski fakultet 16.

Najefikasniji u timu građevinara bili su Cvijović i Kasalović sa po šest golova, dok su na drugoj strani Lečić i Anđelković po pet puta zatresli mrežu protivnika.

Desno krilo Građevinskog fakulteta Cvijović je čestitao rukometašima Mašinskog na dobroj igri, te je rekao da se nada dobroj igri svoje ekipe i u polufinalu protiv FPN-a: „Nešto lošije smo započeli meč. Na kraju smo pokazali borbenost, skupili smo redove i tako dobili utakmicu. Čestitao bih  protivnicima na odličnoj igri i nadamo se najboljem u polufinalu“, zaklučio je jedan od najboljih strelaca ovog duela.

Drugi polufinalni par čine timovi Fakulteta organizacionih nauka i Saobraćajnog fakulteta.