Građevina u finalu SUUB lige!

251

Futsaleri Građevinskog fakulteta pobedili su tim Fakulteta organizacionih nauka rezultatom 5:1 (2:0) i tako se plasirali u finale Sportskog udruženja Univerziteta Beograd. Utakmicu odigranu u Rakovici, građevinci su rešili u prvom delu meča sa dva brza pogotka.

Igrao se prvi minut meča kada je Ljujić Miloš izveo aut. Lopta je okrznula Erca, prevarila golmana Milićevića, a studenti građevine su poveli sa 1:0. Brz gol ulio je samopouzdanje ekipi u belim dresovima koji su već iz sledeće akcije duplirali prednost. Milićević je nakon pasa svog igrača loptu uhvatio u ruke a sudije su svirale indirektan udarac. Ljujić Miloš je izveo kazneni udarac, lopta se uz puno sreće odbila do Šljukića koji je preciznim šutem pogodio mrežu FON-a za vođstvo od 2:0. Primljeni golovi poremetili su igrače Fakulteta organizacionih nauka. Oni su do kraja poluvremena pokušali da smanje prednost rivala, ali im to nije uspevalo. Erac je pokušao u petom minutu iz neposredne blizine ali je lopta proletela pored stative. Zatim je Bilanović šutnuo po dijagonali ali je golman Drndarević bio na mestu. Jovanović je u osmom minutu dodao do Šamšala koji se sa nekih pet metara nije najbolje snašao tako da je mreža Građevinskog fakulteta ostala netaknuta. Malo posle klupa FON-a zatražila je tajmaut. Sredinom prvog dela Bilanović je, nakon faula, izveo slobodan udarac a šut se odbio u korner. Posle  udarca iz ugla isti igrač je sa šest metara bio blokiran. Velika je verovatnoća da bi FON smanjio zaostatak da tada Milutinović nije sprečio udarac. Pet minuta pre kraja prvog poluvremena, Šamšal je bio odličan u defanzivi. Klizećim startom izbio je loptu ispred Ljujića i tako sprečio golgetera građevine da se nađe u još jednoj dobroj šansi. Pred kraj poluvremena, strelac drugog gola, Šljukić, šutirao je s leve strane ali je Milićević bio siguran. Ovim pokušajem okončano je prvih 20 minuta drugog polufinalnog susreta.

Verovalo se da će studenti FON-a još žešće ući u drugi deo meča. Tako su i počeli. Konstantno su imali inicijativu na terenu, tražili način da slome odbranu rivala, ali im to nije polazilo za „nogom“. Ljujić Miloš je u trećem minutu nastavka pogodio prečku i nagovestio ono što će se desiti samo nekoliko minuta posle. Primio je loptu na nekih 11 metara, bio je okružen trojicom igrača, ali se odlično snašao i milimetarski preciznim šutem pogodio malu mrežu golmana Milićevića. Rezultat je posle 25 minuta ige bio 3:0 u korist studenata Građevinskog fakulteta. Ovaj rezultat omogućio im je da „spuste loptu“ što su oni i učinili. Inicijativu su svesno prepuštali protivniku, a svoje šanse građevinci su videli u kontranapadima. Posle trećeg rimeljenog gola, FON je odlučio da zaigra sa petoricom u polju a golman – igrač bio je levonogi Bilanović. U sedmom minutu poluvremena igrač FON-a, Marković Aleksandar, je dobio žuti karton jer je na protivničkoj polovini rukom sprečio šut protivnika koji bi najverovatnije završio u golu. Tražili su studenti FON-a načine da postignu gol, ali je građevina igrala čvrsto u odbrani. Sredinom poluvremena momci iz Bulevara kralja Aleksandrazatražili su  kratak predah. Nakon njega, oni su postigli i četvrti gol. Ratković je presekao loptu i sa 2/3 terena pogodio prazan gol protivnika. Ipak, futsaleri organizacionih nauka dali su počasni pogodak. Bilanović je iz dodao za Stanića koji je iz prve proigrao Erca. Ovaj je iz neposredne blizine bez problema zatresao mrežu golman Drnadervića. Posle primeljnog pogotka, Ljujić je ponovo pogodio okvir  gola. Ovog puta, posle solo akcije zatresla se stativa. Dva minuta pred kraj meča, Milutinović je postavio konačan rezultat. Predriblao je golmana i iskosa, sa leve strane, pogodio za 5:1. Sudije su nedugo zatim svirale kraj a Građevinski fakultet je počeo sa velikim slavljem.

Golgeter Građevinskog fakulteta, Miloš Ljujić otkrio je da je njegovom timu mnogo značila uvodna prednost i izjavio je da sa nestrpljenjem očekuju finalni susret. „Imali smo tu sreću da u prvim minutama postignemo čak dva gola. Izvukli smo pouke iz prethodnih susreta sa ekipom FON-a što nam je omogućilo da do kraja izdržimo i na kraju trijumfujemo. Naš sledeći cilj je osvajanje trofeja i daćemo sve od sebe da to učinimo,”izjavio je dvostruki strelac Ljujić.

Finale je zakazano za subotu, a rival Građevinskom fakultetu će biti studenti Pravnog fakulteta koji su u prvom polufinalnom susretu savladali ekonomsite rezultatom 4:0.