Građevina u finalu posle penala!

245

Rukometaši Građevinskog fakulteta plasirali su se u finale Lige Univerziteta u Beogradu pobedivši Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja 26:25 (10:10) posle boljeg izvođenja sedmeraca. Veoma neizvesna utakmica, puna preokreta, viđena je u balonu Sinđelić. FSFV je imao i pet golova prednosti, ali je građevina dobrom odbranom uspela da se vrati u igru i na kraju slavi.

Veoma dobro su započeli meč igrači FSFV-a postigavši četiri brza gola preko Ivanovića, Androvića i Milanovića. Smanjio je Cvijović prednost protivnika, ali su Duracović i Ivanović novim golovima još povećali prednost FSFV-ovaca (6:1). Posle sedam minuta je Građevinski bio prinuđen na tajm-aut kako bi konsolidovao redove. To im je uspelo, budući da su u narednih šest minuta građevinci napravili seriju 6:1 i izjednačili (7:7). U ovom naletu se istakao golman Građevinskog fakulteta Voštinić, pošto je imao nekoliko odbrana, ali se upisao i u strelce pogotkom sa skoro celog terena. Uspeo je da iskoristi nepažnju Ćirkovića i tako donese svom timu izjednačenje. Tada je tim sa Košutnjaka zatražio pauzu, a posle odmora su igrači FSFV-a ponovo poveli. Ivanović i Duracović su brzim golovima vratili prednost svom timu, ali ni ovo vođstvo nije dugo potrajalo. Već u sledećem napadu je pogodio Cvijović sa sedam metara, a ponovo je Voštinić uhvatio nespremnog svog kolegu na drugom kraju terena i postigao gol za novo izjednačenje (9:9). Duracović je potom pogodio sa penala, a priliku da isto učini nije iskoristio Cvijović. Do kraja poluvremena je FSFV imao nekoliko napada koje nije iskoristio, a građevina je to kaznila golom Stevanovića u poslednjoj sekundi prvog dela igre (10:10).

Vučković

Ivanović i Milanović su na početku drugog dvadesetominutnog period postigli dva brza gola i vratili prednost FSFV-u (12:10). Potom je Milanović zaradio isključenje, a to je Građevinski uspeo da iskoristi pogocima Cvijovića sa krila da se vrati u egal (12:12). U narednim minutima se igralo gol za gol, a pri rezultatu 15:14 za FSFV je građevina uspela da veže tri gola i tako dođe do prve prednosti na ovom meču (17:15). Igrači sa Košutnjaka su zatražili minut odmora na polovini drugog poluvremena. Kasalović je posle povratka na teren povećao prednost građevine, a Ivanović je novim golom, ovog puta sa sedam metara, vratio FSFV na minus dva (18:16). Građevinci su narednih nekoliko minut održavali plus tri, ali je pri rezultatu 21:18 FSFV napravio seriju 3:0 preko  Jovanovića i Ivanovića i tako došao do izjednačenja. Stevanović je na drugoj strani uspeo da pogodi (22:21), ali je odgovor imao Duracović (22:22). Aćimović je bio strelac 23. gola Građevinskog fakulteta, a Jovanović je trećim pogotkom u završnici ponovo poravnao (23:23). Građevinski je iskoristio poslednji tajm-aut na nešto manje od minuta do kraja utakmice. To im se isplatilo jer je Aćimović pogodio, no utakmica nije bila gotova. Ivanović je na 10 sekudni do kraja uspeo da iznudi sedmerac koji je sam realizovao i doneo izjednačenje svom timu. Građevina je imala malo vremena da organizuje napad, a FSFV je napravio faul na svojoj polovini i pružio šansu protivnicima za gol. Kasalović je šutirao, ali je pogodio jednog igrača u „živom zidu“ i za to zaradio crveni karton. Ostalo je 24:24, te su penali odlučivali ko će igrati protiv FON-a u finalu.

Prvi sedmerac je pogodio Šašić za Građevinski fakultet (1:0), a izjednačio je Jovanović (1:1). Derajić je svojim pogotkom uspeo da vrati prednost na stranu građevine (2:1). Ivanović je promašio sedmerac za FSFV i propustio priliku da izjednači, a šansu za pobedu nije iskoristio Stevanović. Na kraju je Duracović mogao da donese poravnanje i produži penal seriju, ali je promašio i poslao tim Građevinskog u finale (26:25).