Građevina rutinski do pobede nad Geodezijom

8

U utakmici grupe B ekipa Građevine je bila bolja od ekipe Geodezije sa 2:0 (1:0).

Utakmica koja nije bila preterano sadržajna počela je izblokiranim šutem Lazića. Dobra odbrana „Građevinara“ prouzrokovala je da se gotovo sva igra odvija na polovini Geodezije. Napadi u talasima i udarci, najpre Jeremića, pa Todorovića, pa ponovo Jeremića, nisu bili dovoljni da se savlada Velemirov. Tandem Građevine pokušao je ponovo sredinom prvog dela, ali je Jeremićev udarac odbranjen, a zatim i Todorovićev iz slobodnog udarca. Jedan od retkih pokušaja od strane Geodezije videli smo u režiji Đukića, kada je lopta prošla tik pored gola. A onda je u poslednjem minutu prvog dela Čeriuš nespretno intervenisao, i nakon jednog centaršuta, umesto u korner, poslao loptu u svoju mrežu. Ovaj autogol je odredio ishod prvog dela – 1:0 za Građevinu.

Drugi deo počeo je dominacijom vodeće ekipe. Kucalović je omeo napadača Građevinara koji je bio sam pred golom i spasao svoju ekipu u 12. minutu. Tokom većeg dela drugog poluvremena Građevina je kontrolisala loptu, ali bez nekok većeg učinka, jer im je falio završni pas. Konačan rezultat postavljen je već u 16. minutu. Damjan Jeremić šutirao je sa distance, a lopta koja je izuzetno brzo išla po sredini gola, ostala je van domašaja Velemirova – 2:0. Do kraja nije bilo većih uzbuđenja. Kucalović u 18. i Đukić u 19. minutu probali su da smanje prednost, ali je oba puta dobro odreagovao golman Građevine Vojinović.

Predrag Lazić, kapiten poražene ekipe istakao je da njihov tim nije sproveo planirano u delo. – Naša ekipa nema kondicije i to je galvni razlog poraza. Mi uglavnom igramo na posed lopte, a danas to nismo mogli da učinimo – pojasnio je Lazić.