Građevina preskočila elektretehničare na putu do bronze

234

Košarkaši Građevinskog fakulteta osvojili su bronzano odličje u ligi Sportskog udruženja Univerziteta u Beogradu pošto su savladali Elektrotehnički fakultet rezultatom 70:67 (16:20, 18:12, 14:21, 22:14). Utakmica je bila veoma neizvesna, samo na početku je prednost jedne od ekipa prelazila preko 10 poena (16:6 za ETF), a bolje su se u napetoj završnici snašli igrači građevine.

Prvi deo igre je protekao u boljoj igri košarkaša Elektrotehničkog fakulteta. Već na početku uvodnog perioda su ETF-ovci stekli osetniju prednost, a najvećih plus 10 bilo je posle pet miniuta igre (16:6). U ovom naletu su se istakli Kesić, Jablan i Lazović. Međutim, u drugom delu ove deonice su se igrači Građevinskog probudili, počeli da pogađaju te smanjili razliku. Najviše im je u tome pomogao skok u napadu, mada ni odbrana reketa građevinara nije mnogo zaostajala. Kada nisu imali preterano dobrog rešenja u ofanzivi su loptu spuštali na Ivana Jelića koji je poentirao i držao svoj tim u igri. Prva četvrtina završena je vođstvom ETF-a 20:16.

Za razliku od samog starta utakmice, Građevina je drugi period igre započela dosta bolje. U prva tri minuta igrači ovog tima nisu primili koš iz igre, a za to isto vreme su postigli šest poena te prekokrenuli rezultat u svoju korist (22:21). Na ovo je Elelktrotehnički reagovao tajm-autom na sedam minuta do kraja poluvremena. Posle ove pauze se razigrao plejmejker ETF-a Marko Lazović, pogodivši dve trojke uz još neke teške šuteve. Do kraja prvog dela ovog meča za treće mesto je vladao egal. Ekipe su igrale koš za koš, a nijedna od njih nije uspela da radikalnije kazni grešku protivnika. Na kraju prvog poluvremena je, ipak, Građevinski imao prednost pošto je Petar Jelić posle auta uspeo da pogodi uz zvuk sirene (34:32).

Treća četvrtina je počela serijom 6:0 igrača Elektrotehničkog fakulteta (34:38). Građevinci su u prva dva minuta drugog poluvremena uspeli da upute samo dva šuta, a to su elektrotehničari iskoristili. Kako bi stala na kraj ovoj seriji, klupa Građevinskog fakulteta je zatražila tajm. Ovo je stabilizovalo situaciju za Građevinski, serija je prekinuta, ali je minus i dalje bio prisutan. Prednost ETF-a se kretala između tri i osam poena, a Lazović je nastavio gde je stao u drugoj četvrtini. Pogađao je i delio asistencije svojim saigračima kojima je ostajao lakši deo posla. Odbrana elektrotehničara je takođe bila na visokom nivou, ali je i dalje problem predstavljao skok u napadu građevine. U poslednji desetominutni period je ETF ušao sa zalihom od pet poena (53:48).

Elektrotehnički fakultet
Kako su ETF-ovci započeli treću, tako je građevina započela poslednju četvrtinu. Igrači ovog tima su zaigrali još jače u odbrani i serijom 7:1 ponovo preokrenuli rezultat u svoju korist (55:54). Na sedam minuta do kraja meča je klupa ETF-a tražila tajm-aut. Posle povratka na teren, Babić postiže trojku za plus četiri (58:54), a potom sledi mini serija Radosavljevićevih poena za izjednačenje (58:58). Sada je građevina tražila tajm-aut kako bi sprečila dalji nalet protvinika. Poslednja četiri minuta su bila veoma neizvesna. Skokovi u napadu su još jednom poslužili građevince, i mada ih u završnici nije bio puno, dolazili su u pravom trenutku. Košarkaši Građevinskog su koristili te druge prilike i na manje od minuta do kraja imali četiri poena plusa (67:63). ETF je uveo utakmicu u penal završnicu, a imali su šansu elektrotehničari i za produžetak, ali je Jakšić blokadom sprečio Marinkovića da uputi šut ka košu i tako donese svom timu medalju. Na kraju, Građevinski fakultet 70, Elektrotehnički fakultet 67.

Građevinci su imali četvoricu dvocifrenih u svojim redovima, a najviše se istakao Ivan Jelić sa 17 poena i sedam skokova, a na drugoj strani je svoj tim vodio Marko Lazović sa 26 poena, pet skokova i šest asistencija.

Građevinski fakultet
Kapiten Građevinskog fakulteta Stojan Ležaja rekao je da je presrećan posle osvojene medalje i istakao da je njegov tim pokazao karakter: “Osećamo se fantastično, stvarno. Sad smo pokazali da smo ekipa, stvarno smo očekivali ovo. Žao nam je što nismo prošli u finale, ali dobro. Treće mesto se osvaja, drugo se dobija. U utakmici sa FON-om nismo imali neke igrače, bili su povređeni i nisu mogli da dođu.Velika je šteta što nismo mogli da izađemo u punom sastavu, ali osvojili smo bronzu, osećamo se super i sada“, završio je krilo građevine.

Na drugoj strani, plej ETF-a Marko Lazović istakao je da je tim razočaran jer je imao dobijenu utakmicu: “Ovo je za nas veliki uspeh, napravili smo korak više nego prošle godine. Mi smo dobro odigrali ove sezone, uživali smo. Došli smo do ovog četvrtom mesta, nije nam bio rezultat u prvom planu, ali zadovoljni smo. Čestitam ekipi građevine, ipak je pehar otišao u našu zgradu. Nadam se da su ljudi uživali, videćemo se i sledeće godine“, rekao je Lazović u nastavio: “Očekujemo korak više, hoćemo da budemo bolji nego što smo bili ove sezone. Ali, ni to nije presija, nama rezultat nije u prvom planu, ovo je ekipa entuzijasta i momaka koji vole košarku. Skupljamo se na treningu, posle treninga odemo i na pivo, tako da baš uživamo. Sigurno očekujemo korak više, najavljujemo borbu za medalju. Većina ekipe će ostati, nadamo se da će doći neki dobri igrači i nadam se da ćemo moći da popunimo sve“, stavio je tačku na ovu sezonu SUUB lige bek ETF-a.