Građevina “izgradila” pobedu nad veterinom

324

U okviru Prvenstva studenata u Beogradu rukometaši Građevinskog fakulteta savladali su ekipu Veterinarskog fakulteta 23:20. Tim Građevinskog fakulteta prevdovili su Cvijović i Karajović sa upisanih pet golova.

Već u prvih nekoliko minuta u sali Zavoda za sport viđena je velika želja za pobedom i agresivna igra sa obe strane. Veterina je započela seriju golova i u petom minutu bila u prednosti tri gola razlike, dok je Građevinski bio na nuli. Golovima Šašića i Stevanovića tim Građevinskog fakulteta   došao je do izjednačenja, a potom i do prednosti pogodcima iz sedmerca Cvijovića i Matića (6:5). Veterina je poboljšala svoju odbranu i napadima sa krilnih pozicija došla do izjednačenja za (7:7). Pri nerešenom rezultatu tim Građevinskog fakulteta zatražio je tajm-aut. Po povratku na teren, videlo se da je tim Građevinskog fakulteta promenio taktiku. Ovog puta kontra napadima direktnim i jakim šutevima Cvijović i Karajović dovode tim u prednost 3 gola razlike (10:7). Nije dugo čekala veterina da uzvrati udarac. Nakon zatraženog tajm-auta konsolidovali su svoj tim. Uspešni u napadu Turundžić i Savić približili su se na samo jedan gol razlike i završili poluvreme rezultatom 11:10 u korist građevine.

Stojanović
Obe ekipe su držale tempo sa početka igre, pa je teško bilo prognozirati pobednika. Na početku drugog poluvremena građevina je preko tandema Aćimović- Šašić  povećala prednost na 15:12.  Ovog puta tim  iz Bulevara kralja Aleksandra pogađap je u napadu, pa je veterina otišla na tajm-aut ne bi li našla rešenje da zaustavi protivnika. Posle kraće pauze dobri u napadu i još bolji u odbrani vratili su se u igru veterinari. Šutirali su sa krilnih pozicija i uspešno pogađali sa sedam metara. Najuspešniji u ovom delu meča na strani veterine bio je Simić sa tri pogodka za rezultat 20:17. Posle zatraženog tajm auta rukometaša Građevinskog, veterina nije mogla da nađe rešenje i usledio je niz grešaka što je protivnički tim iskoristio da dođe do još veće prednosti. Probijanjem kroz sredinu i asistencijama Derajića tim Građevinskog fakulteta došao je do ključne prednosti i priveo meč kraju u svoju korist rezultatom 23:19.

Rukometaš Građevinskog fakulteta Šašić Vladimir nakon pobede podelio je utiske.Utakmica je bila neizvesna, ali ispoštovali smo dogovor iz svlačionice i zasluženo smo osvojili dva preko potrebna boda“, zaključio je Šašić.

Prethodni tekstDerbi kola pripao FON-u!
Naredni tekstTMF pobedom overio prvo mesto
Student sam Visoke sportske i zdravstvene škole u Beogradu.Trenirala sam karate i bila višegodišnja reprezentativka Srbije. Po završetku takmičarske karijere odlučila sam da ostanem u sportu i postanem PR menadžer velikog sportskog društva.