Građevina gospodari zgradom

404

Derbi drugog kola rukometne SSUB lige odigrali su Elektrotehnički i Građevinski fakultet. Komšije iz zgrade prikazale su kvalitetnu igru, a  građevinci su na kraju trijumfovali rezultatom 15:13 (9:5). Lošiji start meča i početni zaostatak od 0:5 koštao je elektrotehničare bodova.

Marko Rula  Bb Bugarinović M.

Od samog starta meča rukometaši Građevine nametnuli su svoj ritam igre.  Matić i Cvijović naštelovali su šut, odbrana je sjajno čitala protivničke akcije pa je nakon prvih 10 minuta rezultat bio 5:0. Klupa ETF-a reagovala je tajm- autom te su odmah nakon pauze uspeli da postignu svoj prvi gol. Nakon tog pogotka ETF-ovci su polako ulazili u ritam. Konce je vukao Kosanović. U završnici je tri puta matirao protivničkog golmana pa su na zameni strana imali zaostatak od četiri gola (9:5).

U drugom poluvremenu ekipe su bile znatno izjednačenije, smenjivali su se u naletima dobre igre. Kovačević se razigrao u uvodnim minutima pa je ETF odmah smanjio na 10:8. U timu Građevine imali su spreman odgovor. Cvijović se pobrinuo za povratak na plus pet. Ipak, to nije dugo trajalo. Uprkos sjajnim odbranama čuvara mreže GRF-a, elektrotehničari su ponovo napravili seriju za 13:11. Snage za preokret, međutim, nisu imali. Do kraja meča obe ekipe postigle su još po dva gola za konačnih 15:13 u korist Građevinskog fakulteta.

Crveni kartoni / /

Najbolji strelac meča bio je Matić  sa šest postignutih golova, a pratio ga je Cvijović sa dva pogotka manje. Među elktrotehničarima najraspoloženije je bio Kosanović koji je pet puta uspeo da savlada protivničkog golmana.

ETF je sjajna ekipa, do sada smo imali dosta problema sa njima. Uspeli smo da ih pobedimo. Ispostavilo se da je onih 5:0 bila nedostižna prednost. Zahvaljujem se protivniku na  fer igri. Svojim momcima čestitam na drugoj pobedi u nizu. Nadam se da ćemo nastaviti u istom ritmu i do plej-ofa zauzeti neko od prvih mesta i sebi olakšati dalji put”, poručio je Strahinja Cvijović.