Građevina bolja od FON-a u borbi za Kup studenata

661

Rukometaši Građevinskog fakulteta savladali su Fakultet organizacionih nauka 17:16 (10:8) u finalu Kupa studenata USSB-a. Kasalović je predvodio građevinu sa pet golova, dok se na drugoj strani istakao Turudić sa šest.

FON je poveo golom Turudića, a potom je Građevinski postigao tri gola preko Dragutinovića i Matića. Usledila je serija FON-a 4:0 za preokret (5:3), da bi i građevina novom serijom došla do izjednačenja (6:6). U nastavku poluvremena su timovi bili dosta dobri u odbrani, a u napadu se nešto bolje snašao Građevinski. Igrači ove ekipe su do kraja prvog dela meča uspeli da postignu još četiri gola, dozvolivši protivniku samo dva, što je rezultovalo prednošću 10:8 posle 20 minuta igre.

Crveni kartoni 0 0

Drugo poluvreme je FON otvorio serijom 4:1 i tako poveo (12:11). Turudić i Mićić su sa po dva gola nosili svoj tim do preokreta. Građevinski je pokušao da tajm-autom zaustavi protivnike što im je i uspelo. Po povratku na teren su prvo izjednačili, a potom golovima Kasalovića i Dragutinovića poveli 15:13. Karajović je na drugoj strani odbranio penal Đorđeviću, te je to bio signal za FON da zatraži minut odmora. U poslednji 10 minuta meča je FON ušao sa željom da preokrene rezultat. Smanjili su pogotkom sa krila, ali je Dragutinović realizovao sedmerac i održao plus dva za građevince. Turudić je ponovo smanjio, ali je Kasalović već u sledećem napadu postigao pogodak za novih dva gola prednosti. Turudić je ponovo bio realizator za 17:16, a u poslednjih nekoliko minuta su u prvom planu bili golmani oba tima. Dodić na golu FON-a i Karajović iz Građevine su bili jako dobri, odbranivši sve što su mogli. Na manje od minuta do kraja, pri nepromenjenom rezultatu 17:16, Turudić je imao priliku da izjednači sa sedam metara, ali je Karajović ponovo bio uspešniji od igrača FON-a i tako doneo zlato timu iz Bulevara kralja Aleksandra!

Jovanović

Krilo Građevinskog fakulteta Radomir Šašić bio je veoma srećan posle osvojene zlatne medalje. “Svakako da smo srećni pošto smo pobedili jednu od najboljih ekipa u ligi. Uspeli smo da igramo celu utakmicu egal. Oni imaju dužu klupu, ali mi smo pokazali veće srce, imali smo više sreće i mislim da smo zasluženo osvojili ovaj kup”, kaže Šašić.

Petar Dodić, golman FON-a, nije bio zadovoljan posle poraza u neizvesnoj utakmici, te smatra da su promašeni penali u završnici presudili. “Kada je pobeda tako na dohvat ruke, ne možeš da se osećaš dobro. Igrali smo klackalicu sve vreme, od prvog poluvremena, preplitali smo se u vođstvu. Nažalost, nismo iskoristili neke napade koje je trebalo, na kraju je prevagnuo jedan gol, nismo iskoristili dva penala. Sve u svemu, odlična utakmica, čestitam protivniku na zlatu i nadam se da ćemo se revanširati u druga dva takmičenja”, ističe Dodić.

Prethodni tekstRukometašicama FON-a zlato u USSB kupu!