Gol u poslednjoj sekundi presudio: biolozi bolji od farmaceuta

595

Rukometaši Biološkog fakulteta savladali su Farmaceutski fakultet rezultatom 25:24 (13:11) uzbudljivoj utakmici grupne faze Lige Univerziteta u Beogradu održanoj u sali SC “Vraz” na Zvezdari. Neizvesnost se protezala tokom čitavog meča, obe ekipe igrale su na zavidnom nivou, ali je gol Petrovića u poslednjoj sekundi utakmice odlučio pobednika. Najefikasniji na ovoj utakmici bio je Janko Petrović sa 10 postignutih golova za Biološki fakultet, dok  se u redovima Farmaceutskog fakulteta istakao Batnoga koji je upisao sedam pogodaka.

Božić je realizovao prvi napad farmaceuta svojim golom sa krila, posle čega je odmah usledilo izjednačenje (1-1). Smenjivale su se odbrane golmana i jedne i druge ekipe, nakon čega je sviran i prvi sedmerac za biologe koji postižu pogodak (3-3). Ponovno vođstvo svom timu donosi Batnoga (3-4), međutim meč se vraća u egal pogotkom Petrovića (4-4). Prvi žuti karton zaradio je Kalinić u 9. minutu i tako protivnicima omogućio izvođenje sedmerca. Šut  je izveo Batnoga kome se lopta vratila u ruke i pružila mu novu priliku za pogodak (4-5). Milovanović sa pivota postiže gol i izjednačava (5-5), a posle izgubljene lopte Farmaceutskog fakulteta dolazi do preokreta i vođstva biologa koji pogodak postižu iz kontranapada (6-5). Božić ponovo izjednačava a onda sledi niz uspešno relizovanih napada Biološkog fakulteta koji stiče najveću prednost na meču (11-6). Posle dva uzastopna gola i greške u vođenju lopte farmaceuta i  jednog promašaja biologa, sviran je penal koji je uspešno izveo Batnoga i smanjio zaostatak svoje ekipe (11-9). U 18. minutu usledilo je i prvo isključenje i to za Milovanovića i novi gol za farmaceute iz sedmerca (11-10). Prvo poluvreme završilo se sa dva gola Petrovića, jednim kroz noge Tubiću i drugim koji je postignut u poslednjim sekundama prvog perioda (13-11).

Farmaceutski fakultet Biološki fakultet
1 Zoran Tubić (g) 13 Vukašin Milić
7 Marko Jugović 4 Kosta Kalinić
77 Marko Marodi 6 Ognjen Manojlović
20 Siniša Batnoga 1 Toplica Mojković (g)
8 Sava Živković 5 Janko Petrović
15 Stefan Mirković 2 Nikola Nonković
Bogdan Unkašević 3 Ivan Milovanović
47 Luka Božić 4 Vidan Lakušić
Drugo poluvreme započinje naizmeničnim golovima obe ekipe (15-13). Mirković sa krila uspeva da lobuje golmana, Unkašević sa pivota takođe postiže pogodak, dok je na drugoj strani mrežu farmaceutima zatresao Kalinić  (16-15). Jugović je iskoristio dve uzastupno izgubljene lopte protivnika i posle dužeg vremena doneo svojoj ekipi prednost od plus jedan (17-18). Ekipe su bile skoro izjednačene i smenjivale su se u postizanju pogodaka. Pri rezultatu 20-22, farmaceuti traže tajm-aut koga postižu dva uzastupna gola (22-22). Jednakost u igri se nastavlja, a u 36. minutu isključenje je zaradio Lakušić. Batnoga pogađa novi sedmerac i sledi novo izjednačenje (24-24).  Ključnu odbranu na meču ostvario je Mojković i obezbedio poslednji napad svojoj ekipi. Iako je preostalo samo pet sekundi do kraja utakmice, Petrović je bio brži od sudijske pištaljke i postavio konačan rezultat od 25-24 i tako doneo bitan trijumf biolozima na ovom uzbudljivom meču.
Crveni kartoni / /
Najbolji pojedinac iz pobedničkog sastava  Janko Petrović bio je zadovoljan pobedom nad Farmaceutskim fakultetom.  “Utakmica je bila naporna i neizvesna, jedan gol  je odlučio pobednika. Naš golman je odlično odradio svoj posao, mi smo zadovoljni svojom igrom ali ćemo se potruditi da unapredimo odbranu kako bismo nastavili sa pobedama”, kratko je prokomentarisao Petrović.

Prethodni tekstArhitektura slavila protiv TMF-a
Naredni tekstTeška pobeda ekonomista nad filozofima
Iva Jevtić - studentkinja novinarstva i komunikologije na Fakultetu političkih nauka Univerziteta u Beogradu, veliki ljubitelj košarke i budući košarkaški sudija, strastveni navijač Partizana, san mi je da jednog dana imam svoju emisiju u kojoj bi gostovali svi prestižni srpski, pa i svetski sportisti, treneri, sudije, novinari ali i drugi poznavaoci sporta