Glendža i Dodić doneli FPN-u finale SUUB lige!

317

Rukometaši Fakulteta političkih nauka pobedili su Građevinski fakultet u polufinalnom duelu lige Sportskog udruženja univerziteta u Beogradu rezultatom 18:15 (10:8) i tako se plasirali u finale. U meču koji je odigran u hali Sinđelić, FPN-ovci su uspeli da prelome utakmicu sredinom drugog poluvremena kada su poveli sa pet pogodaka razlike posle neizvesnog prvog dela igre.

Meč je započeo intervencijama golmana na oba kraja terena. Tokom utakmice je odbrana bila na veoma visokom nivou, igrači nisu štedeli jedni druge i nije bilo lakog prolaza do gola. Kasalović je postigao prvi gol za Građevinski, a istom merom je odgovorio Glendža. Zatim je Cvijović pogodio posle ulaska u sredinu sa pozicije krila za Građevinski, a Kranjc je izjednačio na 2:2. U sledećem napadu je građevini dosuđen sedmerac, a precizan sa penala bio je Cvijović za 3:2. Treći pogodak za političare je postigao Marić lobom sa krila. Ekipe su i u narednim minutima igrale gol za gol, a prve znake nervoze pokazali su FPN-ovci, tačnije krilo ove ekipe Marić koji je zbog prigovora kažnjen dvominutnim isključenjem pri rezultatu 5:4 za Građevinski. Istim stopama igrača FPN-a je krenuo i Baćović sa Gra]evinskog fakulteta, a još jedno isključenje je viđeno nekoliko napada posle ulaska u igru Marića. Ovoga puta, kaznu je zaradio Kranjc zbog grubog faula nad Kasalovićem. Nešto pre odlaska Kranjca na klupu, FPN je prvi put na utakmici poveo golom Petrovića (6:5), ali je prednost građevinarima brzo vratio Cvijović, prvo pogotkom sa krila, a potom i iz kontranapada (7:6). Međutim, od tog momenta, rukometaši iz ulice Jove Ilića su preuzeli primat u ovoj utakmici, napravivši seriju 4:0. Vojnović je pre svega vratio meč u egal, zatim je Petrović pogodio sa pozicije desnog beka, a na to se nadovezao i Marić novim lobom sa krila (9:7). Na ovaj nalet FPN-a su građevinci reagovali tajm-autom u 14. minutu. U napadu posle minuta odmora, igrači GRF-a nisu uspeli da iskoriste priliku da smanje prednost političara, ali je zato na drugoj strani pogodio Glendža i tako kompletirao seriju svog tima (10:7). Ipak, poluvreme nije bilo gotovo, a rukometaši Građevinskog fakulteta su nastavili da se bore. Kranjc je ponovo zbog oštre igre u odbrani isključen na tri minuta do kraja prvog dela meča, a to su iskoristili igrači građevine preko Cvijovića koji je pogodio sa krila posle dobre akcije (10:8). Do kraja poluvremena nije bilo golova, ali jeste još jednog isključenja. Ovoga puta je u ulozi isključenog igrača bio Stojanović sa Građevinskog. Poluvreme je završeno rezultatom 10:8, budući da FPN nije postigao pogodak u poslednjem napadu.

Drugi period igre je otvorio Glendža svojim četvrtim pogotkom na utakmici posle izgubljene lopte ekipe GRF-a, a šansu da još više poveća prednost FPN-a je propustio Marić koji je izašao sam pred golmana Karajovića, ali je prebacio gol. Što nije uspeo Marić, jeste Glendža posle odbrane Dodića. Maksimalnih plus pet FPN-ovcima je doneo Kranjc, završivši na taj način seriju 3:0 u prvih pet minuta dugog poluvremena (13:8). Problem za građevinare je predstavljalo i to što je Stojanović bio isključen u prvom minutu drugog dela igre, a samo nekoliko napad pošto se vratio u igru, ponovo je dobio dvominutnu sankciju. U 25. minutu je klupa GRF-a ponovo bila prinuđena da zatraži minut odmora kako bi sprečila dalji nalet protivnika. Posle tajma, Kasalović je pogodio za 13:9 iz kontre, a isti igrač je bio precizan nakon nove izgubljene lopte FPN-a. Ova mini serija nije uzdrmala političare, a to su dokazali pošto je Marić pogodio za 14:10, a novih plus pet im je doneo Glendža posle ukradene lopte i kontre. U narednih nekoliko minuta je usledila igra koja nije obilovala golovima, pre svega zbog dobrog posla koji su obavljali čuvari mreža oba tima. GRF-ovci su imali šansu da se ponovo približe na minus četiri, ali su napravili prestup u kontri. Ipak, nastavili su da se bore i igraju agresivnu odbranu, te je Cvijović pogodio za 15:11 posle ukradene lopte. Glendža je potom zaradio isključenje zbog prigovora, a na šest minuta do kraja meča je FPN zatražio minut odmora. Karajović je posle pauze odbranio jedan šut FPN-ovcima, a Kasalović je smanjio na 15:12. Međutim, već u sledećem napadu Fakulteta političkih nauka je dosuđeno isključenje Aćimoviću, što je dodatno otežalo situaciju GRF-u. Kranjc postiže gol za svoj tim, a Derajić vraća građevinu na zaostatak od tri gola. Karajović je ponovo dobro intervenisao, a to je iskoristio Stevanović i pogotkom spustio na minus dva (16:14). Krilo političara Petrović je imao bitnu ulogu u završnici meča. Prvo je pogodio za 17:14, a posle pogođenog sedmerca Cvijovića za 17:15, krilni igrač FPN-a je ukrao jednu loptu, te je asistirao Glendži koji je u kontri postavio konačnih 18:15 i na taj način overio plasman u finale FPN-u.

Najefikasniji u timu Fakulteta političkih nauka bio je srednji bek Aleksandar Glendža sa osam postignutih golova, a u taboru Građevinskog fakulteta se najviše istakao Strahinja Cvijović koji je pogodio sedam puta.

Golman prvog finaliste ovogodišnje SUUB lige Petar Dodić rekao je da je na početku meča bilo neizvesno, ali da je njegov tim uspeo da se izbori sa dobrom odbranom protivnika i da se nada najsjanijem odličju: „Bilo je napeto na početku. Nismo mogli da napravimo razliku, igrala se dobra odbrana na obe strane. Momci su posle malo stisli, ja sam pokupio nekoliko važnih lopti, a to je rezultiralo pobedom. Idemo dalje i nadamo se zlatnoj medalji u finalu“, rekao je Dodić.

Drugi polufinalni meč igraju timovi Fakulteta organizacionih nauka i Saobraćajnog fakulteta.