Geografi utišali svirku muzičara

986

U poslednjem meču četvrtog vikenda Prvenstva studenata Beograda koje organizuje Univerzitetski sportski savez Beograda, futsaleri Geografskog fakulteta savladali su tim Fakulteta muzičke umetnosti rezultatom 3:2 (2:1). Bio je ovo drugi trijumf geografa u ovogodišnjem takmičenju, dok su muzičari nakon pobede protiv MEF-a doživeli prvi poraz.

Uvodni minuti susreta pripali su četvrtfinalistima prošlosezonskog Farmasi kupa – muzičarima. Igrači FMU-a istrčali su na teren balona ,,Sinđelić” sa samo jednom promenom u sastavu u odnosu na prošlu godinu. Presing u prvih pet minuta, ipak nije doneo konkretnije prilike za ekipu iz Ulice Kralja Milana, iako su geografi zadržani na svojoj polovini. U nastavku utakmice, došla je do izražaja ta jedina razlika u sastavu muzičara. Nedostatak jednog od kreatora igre iz prethodnog ciklusa, Božilovića, novi igrač Jovanović nije uspeo da nadomesti, te su šanse na početku meča izostale. Vraćali su se polako geografi u igru kako je vreme odmicalo i prvi su pripretili golu Đorđevića. Golman FMU-a zaustavio je pokušaj kapitena geografa Kostića. Pokušao je potom da se upiše u strelce i Sretenović, ali je njegov udarac iz daljine pogodio stativu. Na sredini prvog dela viđen je i prvi gol. Horvat je izgubio loptu u blizini svog gola, a Ristić je to kaznio, pogodivši iz blizine za 1:0. Nije se dugo čekalo na novu promenu rezultata. Krenuvši sa centra, muzičari su ponovo izgubili loptu, usledila ja kontra geografa i novi pogodak. Ovog puta Ristić se našao u ulozi asistenta, a mrežu je zatresao Alijagić (2:0). Natavili su geografi i pored vođstva da prete golu muzičara, međutim raspoloženi Đorđević nije dozvolio novi pogodak. U jeku tih napada usledila je jedna polukontra kojom je razlika prepolovljena. Strelac za muzičare u petnaestom minutu bio je Bulatović (2:1). Đorđević je do isteka dvadesetog minuta zabeležio još tri odbrane, njegovi saigrači pripretili su golmanu geografskog Juranoviću preko Paunovića, ali mreže su ostale da miruju i na odmor otišlo se minimalnom prednošću geografa.

Geografi su i u nastavku nastavili sa napadima. Pokušao je nekoliko puta Sretenović, a potom i Kostić, ali je rezultat, zahvaljujući Đorđeviću, ostao nepromenjen. Niz promašaja Geografskog fakulteta prekinuo je u sedmom minutu Šobat. Loptu je u napadu muzičara izgubio Paunović, usledila je kontra tri na jedan i Šobat je pogodio prazan gol na asistenciju Sretenovića za 3:1. Krenuli su tada igrači FMU-a na sve ili ništa. Horvat je u narednoj akciji izbacio petom svog čuvara, poslao loptu do Stojanovića, ali je njegov šut zaustavio Juranović. Napadi muzičara isplatili su se u jedanaestom minutu. Horvat je ukrao loptu na polovini geografa, prešao dva igrača i preciznim šutem sa devet metara pogodio donji desni ugao smanjivši na 3:2. Geografi su zatražili tajm aut nakon što je Kostić napravio prekršaj u opasnoj zoni i zaradio žuti karton. Pokušao je direktno iz slobodnog udarca da poravna rezultat Paunović, ali je Juranović ponovo bio siguran. Igrao se petnaesti minut kada je ekipa FMU-a dobila veliku priliku za povratak u utakmicu. Nakon poslate duge lopte golmana Đorđevića, u vazdušnom duelu našli su se Bulatović i Kostić. Kapiten geografa zakačio je po glavi Bulatovića i sudija mu je pokazao drugi žuti karton. Muzičari su naredna dva minuta kontrolisali dešavanja na terenu sa igračem više. Pokušavali su brojčanu prednost da iskoriste Paunović, Stojanović i Bulatović, ali je Juranović bio nesavladiv. Do kraja utakmice rezultat se nije menjao i na kraju je meč završen pobedom geografa od 3:2.

Nakon pobede, kapiten Geografskog fakulteta Aleksandar Kostić, pohvalio je igrače obe ekipe za dobru igru i istakao da je na kraju veliki broj neiskorišćenih šansi mogao da košta pobede njegovu ekipu: ,,Bila je dobra utakmica. Želeo bih da čestitam mojim momcima na zasluženoj pobedi. Imali smo mnogo šansi, nismo ih iskoristili što zamalo da nas košta. Čestitao bih protivniku na fer i korektnoj igri” – kratko je prokomentarisao Kostić.