Geografi prejaki za FFH

262

Košarkaši Geografskog fakulteta deklasirali su kolege sa Fakulteta za fizičku hemiju rezultatom 68:33 (27:7, 21:9, 11:12, 9:5) u okviru trećeg vikenda SUUB lige. Geografe je služio šut za tri poena (11 ubačenihtrojki), a prednjačili su Radojković sa 15 i Bazović sa 13 poena.

Geografski fakultet je već u prvoj četvrtini kreirao nedostižnu razliku. Džombić, Radojković, Bazović i Čolović su se konstantno smenjivali u ulozi egzekutora, zatrpavajući koš protivnika sa raznih pozicija iz minuta u minut. Nerezonski šutevi FFH-a, kao i loša komunikacija u odbrani i kašnjenja pri preuzimanju, prouzrokovali su zaostatak od čak 20 poena na kraju ovog dela igre (7:27).

Loše postavljanje u odbrani FFH-ovaca, geografi su nastojali da iskoriste tako što su tokom druge četvrtine igrali u brzom ritmu. Forsiranje igre u tranziciji i šuteva u ranoj fazi napada, doprinelo je konstantnom povećanju razlike. Geografi su nastavili da kažnjavaju dezorijentisanog protivnika pogocima Džombića i Bazovića, tako da je rival zamrznut na -32 na kraju prvog poluvremena (16:48).

Sticanjem kapitalne prednosti na poluvremenu, ekipa Geografskog fakulteta je sebi priuštila luksuz da ostatak meča zaigra znatno rasterećenije. No, momci sa Fakulteta za fizičku hemiju nisu uspevali da to iskoriste i da bar smanje razliku. S vremena na vreme su Jakovljević i Cerović na jednoj, a Džombić Bazović na drugoj strani dolazili do poena, prekidajući obostrane serije promašaja.

Poslednja četvrtina bila je najneefikasnija na utakmici. Poeni su se čekali poput golova. Napadačka dekoncentracija i slab protok lopte bili su evidentni na obe polovine terena, ali ono što je izvlačilo prosek u igri geografa u ovoj deonici jeste veliki broj skokova u napadu. Geografski fakultet je u četvrtom kvartalu imao više ofanzivnih skokova (7), nego što su FFH-ovci postigli poena, te je ubedljiva pobeda ekipe iz Vojođanske ulice bila neminovna.

Ilija Čolović iz tabora pobedničke ekipe nije krio zadovoljstvo nakon pobede. “Pokazali smo karakter i želju za pobedom. Šut nas je dobro služio na današnjoj utakmici i nadam se da će tako biti i u nastavku sezone”, rekao je Čolović.

Prethodni tekstStudenti ponovo na Đorđevićevom spisku
Naredni tekstŠahisti PEP-a znaju samo za zlato
Student novinarstva na Fakultetu za medije i komunikacije i zaljubljenik u košarku. Životna želja mi je da spojim posao i hobi i da izveštavam sa međunarodnih klupskih ili reprezentativnih takmičenja u pomenutom sportu.