Gajićeva donela trijumf Bezbednosti

44

Futsalerke Fakulteta bezbednosti savladale su koleginice sa Ekonomskog fakulteta rezultatom 2:0 (1:0) u okviru četvrtog vikenda futsal SUUB lige. Neefikasnu utakmicu, bez previše šansi prelomila je Ivana Gajić, koja je sa dva pogotka donela pobedu ekipi Bezbednosti.

Na početku meča viđeno je odmeravanje snaga sa obe strane, te nijedna ekipa nije preuzimala inicijativu u napadu. U uvodnim minutima utakmice, futsalerke Ekonomskog fakulteta prve su pokušale da ugroze gol protivnica. U šansi se našla Milovanovićeva, koja je solo prodorom po desnoj strani, došla do kaznenog prostora, ali je golman Bezbednosti uspešno sprečila taj napad. Novu šansu EKOF je imao preko Nikolićeve iz slobodnjaka, ali udarac je završio preko gola. Nakon greške futsalerki EKOF-a na sredini terena, prvu priliku na utakmici za Bezbednost imala je Milovanovićeva. U situaciji jedan na jedan sa golmanom, pogrešila je, uputivši loptu u spoljni desni ugao gola. Iz kornera je Ratkovićeva centrirala u kazneni prostor, lopta je bila u nogama Šekarićeve, međutim nepreciznim udarcem iz voleja nije uspela  da dovede ekipu bezbednosti u vođstvo. Ipak, nešto kasnije, nakon prodora po desnoj strani, Gajićeva je uputila loptu u nebranjeni deo gola i tako postigla pogodak za 1:0. Do kraja prvog dela, nije viđena gotovo nijedna konkretna prilika, pa je gol Gajićeve bio jedini u prvom poluvremenu.

Nastavak utakmice protekao je u istom ritmu. Futsalerke EKOF-a su nakon primljenog gola pomalo posustale, a izmene nisu bile u opticaju. Nakon pet minuta uspavane igre, u toku kojih gotovo nijedna prilika nije viđena, konačno je Topalovićeva trgnula svoju ekipu u napadu, udarcem po sredini gola, ali bezuspešno da bi duplirala prednost svog tima. Jednu od retkih prilika, EKOF je zabeležio preko Radovanovićeve. Ona je na centaršut Nikolićeve pogodila prečku i time propustila priliku da vrati u potpunosti svoj tim u meč. Kao što obično biva, nakon promašenog zicera, usledila je kazna. A za nju se pobrinula ponovo Gajićeva. Iskoristila je protivničku grešku na sredini terena i bez problema matira golmana EKOF-a. Ovim pogotkom, utakmica je i bila završena pobedom Bezbednosti rezultatom 2:0.