FZNR pobedio Singidunum – ostao u igri za plej-of

127

Pobedom protiv Singidunuma Fakulet zaštite na radu nastavio je borbu za ulazak u plej-of. Dominirali su Zaštitari u prvom poluvremenu, koje su dobili sa 5:0, ali ih je nonšalantna igra u drugom poluvremenu umalo koštala trijumfa.

Poveo je FZNR u 4. minutu golom Milosavljevića, nedugo zatim pripretili su igrači Singidunuma iz kornera, ali bezuspešno. Na 2:0 povisio je Stojanović koji je samo napad pre toga pogodio stativu.  Onda je na scenu stupio Spajić i sa dva gola udvostručio prednost Zaštitara, da bi u samom finišu poluvremena Ivković petim golom u mreži Singidunuma postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

SINGIDUNUM

Činilo se da će Singidunum pretrpeti pravu katastrofu, ali se oni nisu predavali. Zaigrali su motivisano u drugom poluvremenu, bili agresivni i iz takvog pristupa dolazili do šansi i golova.   Babučić je sa dva pogotka smanjio rezultat na 5:2, da bi dodatnu neizvesnost u meč doneo Nešić svojim golom. Ipak do kraja meča Sigidunum nije imao snage da dođe do velikog preokreta, a odsutnost FZNR-a u drugom poluvremenu nije skupo kažnjena. Ostvarili su pobedu i ostavili nade da će naći svoje mesto u plej-ofu, za to im je potrebna pobeda protiv Filozofskog fakuleta u direktnom okršaju za 8. mesto koje vodi u nastavak takmičenja.