Futsalerke RGF-a osvojile treće mesto!

297

Ekipa Rudarsko-geološkog fakulteta savladala je ekipu Medicinskog fakulteta rezultatom 2:0 (0:0) i tako zauzela treću poziciju u ligi Sportskog udruženja Univerziteta u Beogradu. Pobednik meča je odlučen u drugom poluvremenu, a trijumfom nad ekipom Medicinskog, devojke sa RGF-a su odbranile bronzanu medalju koju su osvojile prošle godine.

Ušla je ekipa RGF-a u ovu utakmicu sa epitetom favorita iako su igrale bez kapitenke Ane Veličković. Međutim, tokom prvog poluvremena one nisu uspele da slome otpor ekipi iz Ulice doktora Subotića. Najagilnija u napadu Rudarsko-geološkog fakulteta bila je Jevtićeva, koja je pokušavala udarcima sa distance da ugrozi protivničku ekipu. Međutim,, golmanka Medicinskog fakulteta Vujnovićeva bila je nerešiva enigma. Na drugoj strani, Todorovićeva je imala priliku da se upiše u strlce, ali je njen pokušaj bio izblokiran, te je morala da se zadovolji kornerom. Nakon kornera, Todorovićeva je pokušala visokom loptom da uposli Milosavljevićevu, ali ona nije uspela da prihvati pas i uputi šut. Tokom prvog poluvremena na golu RGF-a nalazila se Širadovićeva, koja se u nekoliko navrata istakla sigurnim intervencijama. Nije bilo viđeno puno prilika tokom prvih 15 minuta igra. Napad RGF-a zavšavao se pretežno šutevima sa velike udaljenosti, dok na drugoj strani ekipi Medicinskog fakulteta je nedostajao završni pas koji bi im omogućio da stvore izgledniju priliku. Do kraja poluvremena ekipa Medicinskog je imala mogućnost nakon polu kontre Milosavljevićeve da povede, ali su se igračice RGF-a brzo vratile u odbranu, te se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

Drugo poluvreme je donelo više uzbuđenja za sve ljubitelje futsala. Futsalerkama obe ekipe je odgovarao odmor, te su i jedne i druge zaigrale brže i organizovanije. U ekipi RGF-a Širadovićeva je napustila gol i priključila se svojoj ekipu u napadu, što je imalo uticaja na njihovu igru. Na drugoj strani Todorovićeva i Milosavljevićeva su pokušavale da ugroze gol RGF-a, ali je rezultat ostao nepromenjen. Širadovićeva je pravila veliki problem odbrani Medicinskog. Igrao se 20 minut utakmice kada je upravo ova igračica uputila oštru loptu u kazneni prostor u pokušaju da asistira. Vujnovićeva je uspela da zaustavi pokušaj igračica RGF-a da loptu sprovedu u gol, ali nakon što se lopta odbila od nje, kapitenka Medicinskog fakulteta Stevanov, nepsretno je reagovala i u kaznenom prostoru loptu uhvatila rukom. Odgovornost prilikom izvođenja penala, na sebe je preuzela Jeftićeva. Snažno je šutirala i savladala Vujnovićevu. Odgovorile su igračice Medicinskog fakulteta preko Todorovićeve, ali je njen udarac iskosa po zemlji završio pored gola RGF-a. Jedna od najlepših akcija na meču viđena je na osam minuta pred kraj utakmice. Jevtićeva je poslala visok pas ka Širadovićevoj, koja je uspela da prihvati loptu, uputi šut, ali se stativa isprečila, te je rezultat ostao 1:0. Odgovorile su i igračice Medicinskog. Najpre je priliku imala Todorovićeva, ali je golmanka RGF-a, Maksimovićeva, uspela da odbrani njen pokušaj. Lopta se potom odbila do Stevanov čiji je snažan šut završio na stativi. Do prednosti od dva gola Ekipa RGF-a je došla nakon što je Markovićeva uputila pas ka Ninoslavi Mirkov, koja je iz mrtvog ugla šutirala po zemlji i tako se upisala u strelce (2:0). Borbena ekipa Medicinskog fakulteta se nije predavala do samog kraja, ali su igračice RGF-a uspele da nedozvole protivničkoje ekipi da postigne gol i na taj način uvede utakmicu u neizvesnu završnicu. Nakon poslednjeg sudijskog zvižduka na semaforu je stajalo 2:0 i slavlje igračica RGF-a je moglo da počne.