Futsalerke loše započele ciklus kvalifikacija

307

U okviru prvog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u futsalu za žene, koje će se održati sledeće godine, naše futsalerke izgubile su ubedljivo 8:2 od reprezentacije Finske. Srpski tim većinski je sastavljen od futsalerki koje redovno studiraju.

Prvo poluvreme obilovalo je šansama finske ekipe i greškama naših futsalerki. Iz mnogih izglednih šansi protivnička ekipa dala je samo tri gola u prvom poluvremenu, dok je srpska reprezentacija iz dva pokušaja da ugrozi gol protivnika, to ipak uspela samo jednom. U drugom poluvremenu mogla se videti efikasnija igra finskih futsalerki i potpuni raspad igre naših devojaka. Finkinje su stvarale sve više šansi i iz njih je proizilazilo sve veće vodjstvo. Na kraju ovog susreta 8:2 za futsalerke iz Finske. Najefikasnija u redovima finkinja bila je Tia Juntika sa tri postignuta gola, dok je za našu reprezentaciju jedan gola dala Barbara Izgarević, a drugi Milena Čanović.

Sledeću utakmicu u grupi naše futsalerke igru 13. septembra od 18 časova protiv futsalerki iz Češke.