Futsalerke FSFV-a obezbedile finale Kupa studenata Beograda

481

Za ulazak u finale  Kupa studenata Beograda u ženskom futsalu borile su se ekipa Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja i tim Bet.  Futsalerke FSFV-a slavile su rezultatom 6:1(4:0). Najuspešnija futsalerka na strani pobedničkog tima bila je Simićeva sa postignuta dva gola i dve asistencije.

Odlučne u napadu ovu utakmicu su otvorile futsalerke Fsfv-a, još u prvim minutama meča imale su sjajne šanse za postizanje gola.  Jedna od najupečatljivijih prilika bila je u prvim minutama meča kada je Dimitrijevićeva asistirala Simićevoj koja je istrčala ispred gola protivnica, ali nepreciznim šutom propustila je šansu da postigne pogodak. Još jednu priliku za vođstvo imala je i Izgarevićeva, kada je sa velike distance šutirala, ali se golmanka Beta odlično snašla i odbranila. Realizaciju napada neumornih futsalerki Fsfv-a izvela je Simićeva u 10. minutu koja je po desnoj strani prešla dve igračice protivničkog tima i zatresla donji levi ugao mreže Beta za 1:0. Futsalerke Beta odmah su zatražile tajm-aut kako bi konsolidovale svoje redove. Međutim izgleda da je odmor išao u korist igračica sa Košutnjaka, koje su odmah nakon kraće pauze povele 2:0. Izgarevićeva je ovog puta bila precizna ispred gola i zatresla mrežu protivničkog tima. Do kraja prvog dela meča bilo je ostalo još nekoliko minuta, te su futsalerke Beta bile znatno nervoznije i uz dosta izgubljenih lopti davale šansu protivničkom timu da realizuje akcije. Treći gol u 16. minutu postigla je još jednom Izgarevićeva ovog puta u gornji levi ugao. Poslednji minut prvog dela završio se golom Simićeve koja svojim drugim pogodkom na utakmici povećala prednost svog tima (4:0).

Drugi deo meča opet su otvorile devojke Fsfv-a i to golom Kuhutove za 5:0. Buđenje futsalerki Bet-a usledilo je tek u drugoj polovini meča. Vukosavljevićeva je prvi pogodak za svoj tim postigla u 27. minutu i šutom u donji desni ugao. Međutim mudro su zatražile tajm-aut futsalerke Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja i potpuno zaustavile razigrani Bet. Pretnja je došla sa desne strane kada je Simićeva jakim šutom pogodila stativu, ali odmah nakon promašaja asistirala Krstićevoj koja postiže šesti gol za svoj tim (6:1). Izgledalo je da su se pre kraja futsalerke Beta predale i statičnom igrom odmorile protivničku ekipu, koji je nešto kasnije slavio u finalu Kupa protiv Kriminalističko-policijske akademije.