Futsalerke FSFV-a ne staju! Osvojile i petu uzastopnu titulu!

802

Futsalerke Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja osvojile su titulu u Ligi Univerzitetskog sportskog saveza Beograda! One su u finalnom duelu, koji je odigran u nedelju 16. decembra u Hali sportova Ranko Žeravica, savladale ekipu Vojne akademije sa ubedljivih 5:0 (2:0).

Od starta su devojke sa Košutnjaka zaigrale čvrsto i organizovano, te su nakon nepunog minuta igre stigle do prednosti. Simićeva je povukla napad, dodala loptu do kapitena ekipe Dimitrijevićeve koja je savladala Jevtićevu za minimalno vođstvo (1:0). Nakon vodećeg pogotka nastavila je ekipa Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja sa inicijativom, dok na drugoj strani futsalerke Vojne nisu uspevale da organizuju ozbiljnije prilike, što je bila i posledica veoma čvrste igre u odbrani “pingvina sa Košutnjaka”. FSFV je u sedmom minutu zapretio preko raspoložene Simićeve koja je primila loptu u blizini kaznenog prostora, ali je njen šut završio pored gola Jevtićeve. Nakon nje priliku je imala i Trišićeva, međutim, ponovo je sigurna u svom kaznenom prostoru bila golmanka Akademije. Zatražila je ekipa Vojne akademije potom taj-aut kako bi pokušala da konsoliduje svoje redove, ali pauza nije poremetila ekipu FSFV-a. Naprotiv, nakon brze polukontre koju su izvele stigle su do prednosti od 2:0. Trišićeva je na sredini terena pronašla Miloševićevu koja se našla u situaciji jedan na jedan sa Jevtićevom. Potom je nesebično uputila pas ka Kuhutovoj koja se nalazila na drugoj stativi i kojoj nije bilo teško da pogodi prazan gol (2:0). Nakon drugog primljenog pogotka, ekipa Vojne akademije je zaigrala ofanzivnije. Svoju priliku su pretežno tražile šutevima sa distance. Najpre je šansu imala Letićeva, a potom i Penčićeva, no rezultat je ostao nepromenjen do kraja poluvremena (2:0).

Na startu drugog dela igre ekipa Vojne akademije je ponovo mogla da smanji zaostatak. Nakon što je oduzela loptu na sredini terena Maksimovićeva je šutirala po zemlji, ali je Jelićeva ostala nesavladana. Minut kasnije viđen je novi pogodak u mreži Jevtićeve. Dimitrijevićeva je snažno šutirala sa oko 10 metara i tako postigla svoj drugi gol na meču (3:0). Nova promena vođstva je viđena u 23 minutu kada je Penčićeva nespretno reagovala u svom kaznenom prostoru i tako savladala sopstvenog čuvara mreže (4:0). Ubrzo je ekipa Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja povela i rezultatom 5:0, u strelce se upisala Simićeva, koja je iskoristila grešku Maksimovićeve. Do kraja utakmice Vojna akademija je pokušala preko najraspoloženijih u svojim redovima, Letićeve i Penčićeve da ublaže poraz, međutim rezultat je ostao 5:0. Ovim trijumfom ekipa sa Košutnjaka je nastavila niz nepobedivosti koji traje već pet sezona.