Futsaleri udruženja “Victoria” su u finalu USSB lige!

502

U okviru prvog polufinalnog susreta ovogodišnjeg Prvenstva studenata i studentkinja Beograda koje organizuje Univerzitetski sportski savez Beograda, futsaleri Sportskog udruženja ,,Victoria” bili su bolji od Visoke železničke škole rezultatom 5:3 (1:1). Utakmica je nakon izjednačenog prvog poluvremena rešena na samom otvaranju nastavka – sa dva brza gola ,,Victorie” u uvodnim minutima. Najistaknutiji igrač u pobedničkoj ekipi bio je Brkić, koji je postigao dva gola i zabeležio asistenciju.

Utakmicu je otvorio šut Ćerimana sa distance, koji je završio pored gola. Uvodne minute obeležilo je ispitivanje snaga i osim pomenute prilike Ćerimana nije bilo konkretnijih šansi ni na jednoj strani terena. Imali su železničari veći posed lopte u prvih pet minuta susreta, a onda je usledio i prvi šut ekipe ,,Victoria”. Pokušao je glavom Petrović, međutim ni on nije pogodio okvir gola. Brz uvodni tempo utakmice konačno je počeo da rezultira i prilikama za oba tima. Igrao se sedmi minut kada je Sekulić šutirao, ali je golman ,,Victorie”  Badovinac bio siguran. Propuštenu priliku železničara ,,Victoria” je kaznila. Lopta je u narednom napadu stigla do Brkića koji je šutirao sa osam metara, lopta je zakačila defanzivca VŽŠ-a, promenila pravac i otišla u mrežu, prevarivši golmana Isakovića za 1:0. Primljeni gol nije negativno uticao na železničare. Pokušali su preko Gajića i Đorića da odmah izjednače rezultat, ali bilo je bezuspešno – Badovinac je bio siguran. ,,Victoria” se povukla u odbranu i čekala prilike iz kontri na polovini prvog dela. Železničari nikako nisu uspevali da pronađu put do mreže, iako su pokušavali sa svih dela terena. Mirni igrači ,,Victorie” priliku iz kontre dočekali su u trinaestom minutu. Železničar Milić izgubio je loptu, Pajčin se našao u situaciji jedan na jedan sa Isakovićem, međutim nije uspeo da duplira rezultat – golman VZŠ-a bio je uspešniji u tom duelu. Terenska inicijativa železničara konačno se isplatila u završnici. Prvo je, nakon kornera, sa dva metra Gajić šutirao pravo u golmana, a potom je u narednom napadu ,,zatresao” i prečku. Lopta se nakon snažnog udarca odbila na nogu Ćerimana, koji je poravnao rezultat na 1:1. Usledio je tajm aut ,,Victorie”. Do kraja poluvremena, oba tima pokušavala su da dođu do vođstva, ali nije bilo konkretnijih prilika. Brkićev šut pored gola spustio je zavesu na prvo poluvreme i na odmor se otišlo nerešenim rezultatom.

Veliki broj propuštenih šansi u prvom delu koštao je u nastavku utakmice železničare. ,,Victoria” je krenula sa centra u drugom poluvremenu i već u prvom napadu vratila je  prednost na svoju stranu. Prošao je Brkić po levoj strani, poslao loptu pred gol železničara, a Minić je iz blizine kroz noge matirao Isakovića na zadovoljstvo malobrojnih navijača ,,Victorie” (2:1). Ćeriman je pokušao da poravna, ali oba puta njegove udarce zaustavio je Badovinac. Igrao se treći minut nastavka kada je utakmica prelomljena. Igrači VZŠ-a nisu uspeli da izblokiraju šut Brkića, Isaković je zakačio loptu, ali je udarac futsalera ,,Viktorie”  bio dovoljno jak da završi u mreži (3:1). Nakon primljenog gola železničari su potpuno pali u igri. Do polovine drugog poluvremena gotovo da se ništa konkretno nije dešavalo – ,,Victoria” je mirno čuvala rezultat i kontrolisala dešavanja na terenu, dok železničari nisu uspevali da vrate igru iz prvih dvadeset minuta i da ponovo počnu da stvaraju prilike. Pokušao je u tom ,,zatišju” Sekulić iz daljine da smanji rezultat, ali je šutirao daleko pored gola. Bio je to ,,alarm” timu ,,Victorie” da se železničari neće predati do kraja i da će im trebati više od trenutnih +2 na semaforu za prolazak u finale. Krenuli su agresivno u napad i za minut su čak četiri puta šutirali ka golu ekipe iz ulice Zdravka Čelara. Tri puta odbranio je Isaković, a šut Pajčina bio je blokiran. Došli su na kratko do predaha železničari, nakon te serije udaraca. Pokušali su smanje prednost protivnika glavom u narednom napadu, međutim desio se pogodak na suprotnoj strani. Centaršut železničara uhvatio je Badovinac, otvorio je kontru, Pajčin je uposlio Radovića i rezultat je povećan na 4:1. Pet minuta ostalo je do kraja kada su futsaleri Železničke škole zatražili tajm aut. Izašao je iz igre Isaković u tim momentima i u završnicu su železničari ušli sa igračem više u polju. Nebranjenu mrežu je ubrzo pogodio Radović, postigavši svoj drugi gol i povisivši rezultat na 5:1. Nastavili su da igraju sa igračem više futsaleri VZŠ-a i smanjili su preko Đorđevića u sedamnaestom minutu na 5:2. Ostalo je malo vremena do kraja, a nervoza u redovima železničara kulminirala je crvenim kartonom Milića. ,,Victoria” nije uspela da materijalizuje brojčanu prednost u ta dva minuta, ali veliko vođstvo do kraja susreta nisu ispustili. Uspeo je Đorđević da postigne još jedan počasni pogodak za svoju ekipu u poslednjem minutu, pa je utakmica završena rezultatom 5:3 u korist Sportskog udruženja ,,Victoria”.

33 Panić D. 32 Milić M.
7 Minić F. 20 Ćerima H.
45 Filipović M. 22 Milijašević D.
99 Bojić D. 55 Đorđević N.
24 Brkić S.
4 Radović O.
21 Petrović D.
Futsaleri Sportskog udruženja ,,Victoria” u velikom finalu sastaće se sa Univerzitetom Singidunum, dok će Visoka železnička škola u borbi za bronzanu medalju ukrstiti koplja sa ekipom Beogradske poslovne škole.