Futsaleri MEF-a savladali UNION

374

Futsaleri MEF fakulteta pobedili su Pravni fakultet Univerziteta UNION rezultatom 6:2 (1:2) u utakmici drugog kola Prvenstva studenata Beograda koje organizuje Univerzitetski sportski savez Beograda. Najistaknutiji igrači bili su Stojanović i Milosavljević, trostruki strelci u redovima MEF-a, dok su se kod protivnika po jednom u listu strelaca upisali Vlaisavljević i Čokorilo. Meč je odigran u balonu „Sinđelić“.

Prva ozbiljnija situacija na utakmici viđena je u trećem minutu kada je Okmažić iz neposredne blizine šutirao na gol MEF-a, međutim siguran je bio Tomić. Dva minuta kasnije, nakon uigrane kombinacije Vlaisavljević je doneo prednost pravnicima (0:1). Mogao je Drulović da povisi vođstvo nakon nekoliko minuta, ali njegov šut je izblokiran na dva metra od gola. Menadžeri su se oslobodili pritiska sredinom prvog dela igre i nekoliko puta bezuspešno pripretili. Posle tajm-auta UNION-a, Milosavljević i Erić opasno su ugrozili njihov gol, a nakon dve stopostotne šanse Mandića koji je mogao da duplira prednost, Stojanović je uzdrmao obe stative gola Gudurića. U poslednjem minutu prvog poluvremena najpre je Čokorilo pogodio samo spoljnu mrežu, nakon čega je usledila munjevita kontra i asistencija Bogdanovića za Stojanovića, kome nije bilo teško da prosledi loptu u mrežu (1:1). Ipak, Pravni je otišao na odmor sa plusom od jednog gola pošto je poslednji napad Čokorilo iskoristio da se iskupi (1:2).

S.Mandić
Igrao se treći minut drugog dela igre kada je Milosavljević materijalizovao brzu kontru i pas Erića za izjednačenje (2:2). Igrači suparničkog tima tražili su faul na suprotnom delu terena, međutim sudijska pištaljka se nije čula. U narednom napadu isti igrač je sa ivice kaznenog precizno pogodio mrežu pravnika za potpuni preokret (3:2). Sledećih desetak minuta proteklo je u izjednačenoj igri na obe strane, igralo se brzo, timovi su neprestano trčali i pokušavali da probiju odbranu protivnika. Janković i Vlaisavljević nisu uspeli treći put da prevare Tomića, a kazna je usledila u 35. minutu kada je Milosavljević, ponovo iz kontre, kompletirao het-trik. Najlepši momenat susreta usledio je u 37. minutu, lopta je išla od noge do noge svakog igrača MEF-a na terenu, da bi na kraju siguran egzekutor bio Stojanović. Pravni je do kraja duela ostavljao mnogo prostora na svojoj polovini, pokušavali su po svaku cenu da zatresu mrežu menadžera i bili su kažnjeni u poslednjem minutu kada je i Stojanović upisao het-trik za konačnih 6:2.

Golman i kapiten ekipe MEF-a Sreten Tomić u prvi plan je istakao timsku igru svojih saigrača. „Nisam očekivao ovakvu utakmicu. Bili smo brojčano slabiji od protivnika, ali dobro smo se postavili na terenu što je donelo prevagu. U narednom periodu očekujem da ekipa bude u punom sastavu i da nastavimo da beležimo dobre rezultate“, rekao je Tomić.