Futsaleri FSFV-a prvi finalisti

542

Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja savladao je Ekonomski fakultet rezultatom 3:0 (0:0) u polufinalu Lige Univerziteta u Beogradu u futsalu. Prvo poluvreme meča koji se igrao u SC Rakovica proteklo je u opipavanju snaga timova, da bi futsaleri FSFV-a u nastavku rano zatresli mrežu četvrtoplasirane ekipe iz prošle sezone i na taj način stekli ogromnu psihološku prednost koju su iskoristili i obezbedili borbu za najsjajnije odličje.

Prvih dvadeset minuta proteklo je u blagoj inicijativi FSFV-a. Imali su više loptu u nogama i vršili su konstantan pritisak na odbranu EKOF-a što im je omogućavalo veći broj prilika. Prvu šansu za sportiste imao je Aleksić u trećem minutu, loše je zahvatio loptu i poslao je visoko iznad prečke. Odmah u sledećem napadu Veličković je uputio oštar pas pred gol Vukovića, međutim Miroljub Pavlović bio je zamalo „kratak“. EKOF je u tim trenucima igrao veoma žustro, već su imali tri faula i morali su da paze u nastavku prvog poluvremena. Konačno su došli do prilika da ugroze gol Filipovića, Bačanekov šut posle slobodnog udarca izblokirao je živi zid, da bi Resimić neprecizno šutirao nekoliko sekundi kasnije. FSFV je ponovo preuzeo loptu i preko Veličkovića tri puta ugrozio gol, ali odbrana protivnika bila je uspešnija. Najbolju akciju u prvom delu ekipa iz Košutnjaka imala je u četrnaestom minutu. Aleksić je prošao po desnoj strani i ostavio loptu Gordanu Nikoliću koji je bio sam ispred Vukovića, međutim njegov šut ukrotio je golman EKOF-a. Malo je nedostajalo da rival kazni promašaje, Glavonjić je izveo korner i pronašao Jovovića koji je zahvatio volej i pogodio desnu stativu. Do kraja ovog dela igre isti igrač je još dva puta pokušao, dok je na drugoj strani Dušan Pavlović pokazao svoje trkačke sposobnosti ali ne i preciznost pa se na odmor otišlo bez golova.

Ekonomski fakultet Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja
16 Žarko Vuković (g) 1 Nemanja Čičković (g)
82 Budimir Vidaković (g) 13 Stefan Filipović (g)
47 Vladimir Jovović

Na samom početku nastavka FSFV je došao do vođstva. Šmrkić je iskoristio višak prostora i uputio šut iz daljine, lopta je zakačila protivničkog igrača i završila u mreži (1:0). Aleksić je ponovo bio najgilniji igrač na terenu i malo je falilo da udvostruči prednost, ali njegovi šutevi završili su pored leve stative. Ekonomisti su u tim tenucima pokušavali da dođu do lopte koju je rival vešto čuvao. Ilić i Bačanek nisu uputili dovoljno jake udarce kako bi ugrozili Filipovića, a onda su sportisti dodatno otežali posao rivalu. Aleksić je izbacio dva igrača na levoj strani i pronašao Davida Nikolića na daljoj stativi, a njemu nije bilo teško da na prazan gol poveća na 2:0. Posle tajm-auta EKOF je stvorio tri šanse, od Resimića je bio uspešniji Filipović dok je kapiten Jovović dva puta poslao loptu iznad gola. Odlučili su da igraju na sve ili ništa, Vidaković je do kraja susreta igrao kao dodatni igrač u polju. Zdravković je propustio priliku da ih vrati u igru, da bi pitanje pobednika bilo rešeno kada je Miković posle kontre pogodio za 3:0. Isti igrač pogodio je stativu i zamalo bio neprecizan sa celog terena. Do kraja meča rezultat se više nije menjao.

Marko Šmrkić, David Nikolić i Marjan Miković po jednom su zatresli mrežu, ali treba istaći Stefana Aleksića koji je kao jedan od najiskusnijih igrača vodio tim do finala. Protivnik u borbi za zlatnu medalju biće im pobednik duela između Pravnog fakulteta i Građevinskog fakulteta.

Trener FSFV-a Miloš Bucalo bio je vidno zadovoljan, istakao je da su dugo čekali plasman u finale i da je prezdovoljan kako je njegov tim odigrao: „Pre svega čestitam protivnicima na dobroj utakmici i fer-plej igri. Zahvaljujem se mojoj ekipi, ispoštovali su mene kao novopečenog trenera i realizovali su dogovor iz svlačinoce. Prvo poluvreme bilo je tvrdo, nismo iskoristili prilike koje su nam se ukazale. U drugom delu krenuli smo jače i brzo postigli pogodak. Posle drugog gola protivnički igrači psihički su pali, a mi smo i treći put zatresli mrežu i tako rešili pitanje pobednika. Uveren sam da nas u finalu očekuje vrhunski meč. Očekujem vitešku borbu na terenu i ovom prilikom bih pozvao što više ljudi da dođu i podrže timove.“ , izjavio je Bucalo.