Futsaleri EKOF-a šampioni SUUB lige

356

Futsaleri Ekonomskog fakulteta šampioni su lige Sportskog udruženja Univerziteta u Beogradu. Oni su u finalu savladali ekipu Pravnog fakulteta rezultatom 3:2 (2:0) i tako osvojili titulu lige koja se prvi put organizuje. EKOF je do ovog uspeha došao čvrstom odbranom, koju je predvodio golman Atanasković i sigurnim Jovovićem u napadu.

IMG_5379

Snažno su krenuli pravnici od prvog minuta i nametnuli svoj ritam igre. Petrov i Matijević su predvodili ofanzivu ka golu Atanaskovića, međutim golman Ekonomskog je od starta meča bio siguran. Ubrzo je EKOF uspeo da se oslobodi protivničkog pritiska, i čvrstom odbranom na Matijeviću, zaustavi napade pravnika. Na drugoj strani, Jovović je, nakon prodora kroz sredinu uspeo da iznenadi Badovinca i efektnim šutom, doneo prednost ekonomistima, 1:0. Uprkos vođstva protivnika, pravnici su bili konkretniji i u nastavku. Minić i kapiten Nikola Ristanović su bili sigurni u napadu, ali ipak nisu bili dovoljno precizni. Futsaleri EKOF-a, Jovović i Aleksić su dobrim udvajanjem uspeli da spreče Petrova da uputi šut, a zatim je i Vićić šutirao preko prečke. Zahvaljujući intervenciji Đorđevića u odbrani, Matijević je šutirao pravo u golmana, pa su ekonomisti i dalje bili u vođstvu. Krajem prvog dela igre, Radosavljević je zbog povrede kolena napustio teren, a zatim su igrači Ekonomskog fakulteta preuzeli terensku inicijativu. Posle prekršaja, na ivici kaznenog prostora Pravnog fakulteta, Aleksić je snažno centrirao, a loptu je, na stativi, Radaković preusmerio u gol, za 2:0. Do isteka 20. minuta, pravnici su napadali preko Matijevića, međutim tim EKOF-a je bio bez greške u odbrani, pa je rezultat na poluvremenu bio 2:0.

25 Glavonjić Miloš 15 Cvejić Milan27 Badovinac Marko

Početak drugog dela, bio je identičan početku meča. Pravnicu su bili konkretniji i opasniji protivnik. Diktirali su tempo i igrali na polovini protivnika. Međutim, defanzivna linija EKOF-a nije grešila. I dalje su Petrov i Matijević bili najistaknutiji igrači Pravnog, i upravo je od njih dolazila najveća opasnost po Atanaskovića. Njima su se u napadu pridružili i Brkić i Minić, i smenjivali u snažnim šutevima, nakon uigranih akcija.  Pravnici su predstavljali sve veći problem odbrani, a Petrov je nakon snažnog šuta pogodio prečku, međutim loptu je sa gol linije izbacio Poledica, a Radisavljević je uspeo da sačuva Petrova daleko od gola. Uspeli su pravnici da nakon prekršaja smanje prednost. Petrov je centrirao, a Matijević smestio loptu u gol, za 2;1. U nastavku je tandem Petrov-Matijević organizovao napade Pravnog fakulteta, ali je golman Atanasković bio uspešniji. Uspeli su igrači EKOF-a da uzvrate u napadu, snažno je šutirao Đorđević, nakon polukontre ali je Badovinac bio siguran, a zatim je intervenisao i nakon šuta glavom Resimića. Na šest minuta do kraja, pravnici su igrali sa Matijevićem, kao igračem golmanom. Prazan gol Pravnog fakulteta, nakon greške na protivničkoj polovini, dobro je iskoristio Jovović i sa svoje polovine postigao treći pogodak za svoju ekipu, 3:1. Minut kasnije, Pravni je uspeo da uzvrati i identičnom akcijom kao i kod prvog gola, smanji prednost. Ovog puta je Brkić centrirao, a Minić je savladao Atanaskovića, za 3:2. Nastavio je Pravni sa ofanzivom do poslednjeg zvižduka, najveću opasnost po protivnički gol predstavljao je Matijević, ali futsaleri EKOF-a nisu poklekli pa je rezultat na kraju meča bio 3:2 u korist Ekonomskog fakulteta.

IMG_5584

Nakon meča, jedan od najsigurnijih igrača odbrane, Aleksa Radisavljević, čestitao je protivnicima na fer i korektnoj igri.

“Prvenstveno čestitam navijačima koji su došli da nas podrže i naravno mojoj ekipi na osvojenom trofeju. Što se tiče utakmice mislim da smo je dobro otvorili sa dva gola koja su bila produkt čvrste igre u odbrani i brze tranzicije u napad. U drugom poluvremenu smo imali oscilacija, Pravni je uspeo da nam da gol, ali ne i ozbiljnije da nas uzdrma u nastavku, jer smo verovali u našu odbranu i sjajnog Atanaskovića na golu i došli do pobede. Ogranizacija je tokom celog prvenstva bila na visokom nivou, ali posebno bih istakao video prenos koji su omogućili svima onima koji nisu mogli da stignu i uživo prisustvuju ovom događaju. I na kraju, želeo bih da kažem da ćemo sa velikim uživanjem proslaviti ovaj uspeh jer – važno je, lepo je”, rekao je Radisavljević.

Prethodni tekstFON preokretom do finala
Naredni tekstPravnom kruna SUUB lige!
Studentkinja sam novinarstva. Zelja i cilj su mi izvestavanja sa kosarkaskih i vaterpolo utakmica, a san mi je Novogodisnja turneja cetiri skakaonice.