Futsaleri EKOF-a finalisti lige

408

Futsaleri Ekonomskog fakulteta trijumfovali su protiv tima Građevinskog fakulteta u polufinalu lige SUUB. EKOF je do pobede došao nakon sigurnijeg izvođenja penala, jer je u regularnom toku rezultat bio 1:1 (1:0), a na kraju meča  3:1.

47 Jovović V.

U meču koji je odlučivao drugog finalistu prvenstva, početak je bio neizvestan i igrali su pretežno na sredini terena. Početnog pritiska prvi su se oslobodili igrači EKOF-a i preko Resimića i Aleksića  pokušavali da ugroze gol Avramovića. Aleksić je bio organizator igre ekonomista i proigravao saigrače, međutim Jovović je zakasnio sa utrčavanjem na stativi pa je i dalje bilo 0:0. Građevinski je, čvrstom odbranom Šljukića i Miloša Ljujića držao protivničke napadače na sigurnoj udaljenosti od gola. Međutim, Stamenković je bez većih problem uspeo da prođe pored Ratkovića, ali je šutirao preko prečke. Konkretniji su bili u napadu ekonomisti, ipak odbranu GRF-a nije bilo lako prevariti, pa Avramović nije imao previše posla. Ipak, ubrzo je Aleksić, uigranom akcijom došao do protivničkog kaznenog prostora i centrirao. Ovog puta, Jovović je čekao kod stative i loptu plasirao u gol Građevinskog fakulteta, za vođstvo 1:0. Terensku inicijativu je i u nastavku imao EKOF, međutim Miloš Ljujić je povukao GRF i u napadu a zatim mu se pridružio i Milutinović, ipak na golu Ekonomskog fakulteta je siguran bio Atanasković. Do kraja prvog poluvremena, Stamenković je bio u prilici na jednoj strani, a na drugoj Milutinović, ali su golmani izašli kao pobednici, pa je na pauzi rezultat bio 1:0 u korist Ekonomskog fakulteta.

image-0-02-05-3330f5efb92cf146dce0c04768bd0d4066e95e349486bc3d33190c1593354caf-V

Već početkom drugog poluvremena, Građevinski je uspeo da izjednači rezultat. Nakon prekršaja, u kaznenom prostoru je usamljen ostao Ratković, koji je uspeo da prevari golmana EKOF-a za 1:1. Od tog momenta, GRF je igrao znatno bolje i ofanzivnije. Njihove napade, na momente je prekidao Radaković, a zatim je i tandem Aleksić-Stamenković uspeo da vrati Ekonomski fakultet u meč, ipak čvrsta odbrana Građevinskog fakulteta nije posustajala. Do kraja prvog dela igra, Jovović je bio glavni igrač EKOF-a. Brz u napadu i čvrst u odbrani, držao je svoj tim u igri, a na momente mu se pridružio i Radosavljević. Iako su napadači obe ekipe pokušavali da reše meč do isteka 40. minuta, odbrane predvođene odličnim golmanima su utakmicu odvele  u penal seriju.

Prvi je šutirao Aleksić, i bio siguran za 1:0. Šut Ratkovića je odbranio Atanasković, a zatim je na drugoj strani Jovović šutirao preko prečke. Milutinovićev šut je završio pored stative, a penal odluke je postigao Radaković, za pobedu i plasman u finale, gde ih čeka ekipa Pravnog fakulteta.

Futsaler Ekonomskog fakulteta, Stefan Aleksić, čestitao je svom i protivničkom timu na odličnoj igri.

“Svi smo dugo očekivali ovaj meč, spremali smo se. Imali smo par treninga tokom nedelje i odradili sve kako treba. Utisci su da smo igrali stidljivo, verovatno zbog težine meča. Niko ništa posebno nije pokazao, ali ovakvi mečevi se tako i igraju, na rezultat. Došli smo do penala, nismo ih očekivali ali smo vežbali. Čestitam timu Građevinskog, vrhunska ekipa. Da su oni prošli ne bi bila šteta. Čekamo finale, znamo protivnika, mislim da smo blagi autsajderi, odbrana je naš kvalitet, pokazaćemo sve što znamo, pa ćemo videti”, rekao je Aleksić.

Prethodni tekstPravnici prvi finalisti
Naredni tekstJevremovićeva odvela FON u finale
Studentkinja sam novinarstva. Zelja i cilj su mi izvestavanja sa kosarkaskih i vaterpolo utakmica, a san mi je Novogodisnja turneja cetiri skakaonice.