Medicinski i Poljoprivredni podelili bodove

14

Futsaleri Medicinskog fakulteta i Poljoprivrednog fakulteta igrali su nerešeno 1:1 (0:0) u prvom kolu lige Sportskog udruženja Univerziteta u Beogradu. Poljoprivrednici su poveli golom Milojevića, ali su momci sa Medicinskog, na tri minuta pred kraj utakmice, golom Živaljevića stigli do izjednačenja.

Bolje su utakmicu otvorili momci sa Poljoprivrednog fakulteta. Najpre su zapretili preko Petrovića, čiji je šut završio preko gola, a potom je Živaljević sprečio Simčevića da se upiše u strelce izbacivši loptu sa gol linije. Usledile su nove šanse za Petrovića, ali je rezultat na semaforu ostao nepromenjen. Sredinom prvog poluvremena, futsaleri Medicinskog fakulteta su uspeli da preuzmu kontrolu nad utakmicom. Priliku da stignu do vođstva imali su preko Paskaša i Bogdanovića, ali je golman Poljoprivrednog sigurno intervenisao. Do kraja poluvremena nijedna ekipa nije uspela da stigne do prednosti, a najzaslužniji za to bili su čuvari mreže oba tima.

22790824_1883943631645953_1277921521_o

Drugi deo utakmice, ekipa Poljoprivrednog fakulteta otvorila je bržom i ofanzivnijom igrom, dok je Medicina čekala priliku iz kontranapada da savlada golmana protivničke ekipe. Za razliku od početka prvog poluvremena, kada futsaleri iz Zemuna  nisu uspeli da realizuju svoje prilike, u nastavku utakmice uspeli su da stignu do vođstva. Igrao se 26. minut kada je Milojević snažno šutirao po zemlji i tako savladao Rašića (1:0). Nakon pogotka Milojevića, futsaleri Medicinskog fakulteta zapretili su preko Paskaša, ali je njegov šut izblokiran. Da uvećaju prednost poljoprivrednici su imali nakon brzih polukontri, ali rezultat je ostao 1:0, najviše zahvaljujući koncentrisanom Rašiću. Na tri minuta pred kraj utakmice futsaleri Poljoprivrednog fakulteta zapretili su preko Petrovića, njegov pokušaj zaustavio je Rašić i tako otvorio kontranapad svoje ekipe. Lopta je nakon odbrane Rašića stigla do Bogdanovića on je dodao do Živaljevića koji je snažnim šutem matirao golmana Poljoprivrednog i tako postavio konačan rezultat 1:1.

Sastav timova

Po završetku utakmice strelac gola za Poljoprivredni fakultet, Arsenije Živaljević istakao je da je zadovoljan krajnjim rezultatom.

„Imali smo gol zaostatka ali smo uspeli da se vratimo. S obzirmom da nismo došli u punom sastavu i da imamo smenu generacije, igrali smo sasvim pristojno i nadam se da ćemo igrati bolje iz kola u kolo“, rekao je Živaljević.

Njegov kolega iz ekipe Medicinskog fakulteta, Nenad Milojević bio nije bio nezadovoljan krajnjim rezultatom i pored ispuštene prednosti.

„Mislim da smo odigrali jednu dobru utakmicu, s obzirom da smo došli u izmenjenom sastavu. Imali smo prednost, ali smo na kraju nesrećno primili taj gol. Šta je tu je. Treniraćemo i spremaćemo se za naredne utakmice“, izjavio je Milojević.

Prethodni tekstFutsal: najava drugog vikenda USSB lige