Fudbalerima PMF-a zlato nakon izvođenja penala

41

Fudbaleri Prirodno matematičkog fakulteta osvojili su titulu najbolje ekipe u ovogodišnjem izdanju Univerzitetske lige Niša . Oni su u finalu nadigrali ekipu Elektronskog fakulteta, rezultat nakon 40 minuta glasio je 2:2 ,odnosno 5:4 nakon penal serije

Nije se dugo čekalo na prvo uzbuđenje. Već u 2. minutu susreta igrač Elektronskog, Stojić je presekao dodavanje, ali pokušaj kontra napada zaustavljaju protivnici. Već u sledećem napadu uzvratili su “domaći” fudbaleri, Jović je pokušao, ali je golman Stefanović bio na pravom mestu. Nakon Jovića i Gavrić je zapretio golu protivnika, šutirao je iskosa sa oko 5 metara, ovog puta lopta pogađa stativu i odlazi u aut.

Usledio je period bez prilika na obe strane. U 10. minutu PMF je ponovo su krenuo u napad, Stankov je pokušao da loptu pošalje kroz noge golmanu, ali Stefanović je ponovo siguran.

Prvi deo igre u potpunosti je pripao selekciji PMF-a , konstantno su pretili golu protivnika i bili bolja ekipa na terenu. U 11. minutu nakon novog pokušaja odbijenu loptu je na pravom mestu sačekao Stošić i poslao je u gol za vođstvo PMF-a – 1:0 .

Napadi PMF-a su se nastavili i nakon postignutog gola. Elektronci se ne vraćaju dovoljno brzo u odbranu, što je doprinelo novim šansama njihovih protivnika. Pokušao je vodeći sastav dodavanjima preko odbrane da zapreti, ali ovog puta bez većeh uspeha.

Klupa Elektronskog fakulteta bila je prinuđena da u 14. minutu zatraži tajm-aut, kako bi pokušali da se odupru pritisku protivnika. Kratak predah više je prijao fudbalerima Elektronskog. Odmah nakon tajm-auta Nikolić je probio po levoj strani, njegov centaršut dočekao je Babić čiji pokušaj petom pogađa protivničkog igrača.

Nakon velike borbe koja se vodila na terenu, sudije su dosudile slobodan udarac za tim PMF-a. Jović je namestio loptu, zaleteo se i snažnim udarcem sa udaljenosti od oko 10 metara pogodio nebranjeni deo mreže za 2:0.

Poslednju priliku u prvom delu igre imali su izabranici Elektronskog fakulteta, Čumpujerović i Petrović su odigrali dupli pas, šutirao je Petrović, ali je bio neprecizan.

Fudbaleri PMF su iskoristili šanse koje su im se ukazale i nakon prvih 20 minuta igre vodili su sa (2:0) .

Početak drugog poluvremena pripada ekipi Elektronskog. Izašli su Elektronci na teren sa namerom da što pre postignu gol i vrate neizvesnost u ovaj meč. Nakon par uvodnih minuta u drugom delu igre, Čumpujerović je u 24. minutu primio loptu od saigrača,povukao  nalevo i sjajno pogodio nakon driblinga za 2:1. Ulio je nadu i samopouzdanje svojim saigračima ovim golom,koji su od tog trenutka zaigrali još bolje i agresivnije,ne dozvoljavajući protivnicima da iznesu loptu sa svoje polovine terena.

U 27. minutu nova izgledna prilika za najbolje fudbalere Elektronskog, Lazarević je pokušao, ali je njegov udarac izblokiran.

Nešto mirniji tempo u narednim minutima, obe ekipe strpljivo su gradile napade i vrebale priliku da ugroze protivničkog golmana. Tenzija na terenu je rasla, tako se ušlo u poslednjih 10 minuta ovog veoma uzbudljivog finala.

Napravili su Elektronci nekoliko izmena, ona prava, svakako, je bila vraćanje svog jedinog strelca na parket. Čumpujerović je primio loptu u petercu, sjajno se snašao i uspeo da savlada golmana PMF-a za izjednačenje, što je prouzrokovalo oduševljenje među prisutnim gledaocima, igrao se 32. minut.

Delovalo je da su igrači PMF-a izvlačili poslednje atome snage u minutima koji su sledili, nakon nekoliko šansi fudbaleri Elektronskog načinili su 6. prekršaj i omogućili protivnicima kazneni udarac. Izostala je realizacija i koncentrisanost izvođača PMF-a, lopta se otkotrljala pored leve stative, u toku je bio 37. minut na utakmici.

Do kraja regularnog dela nije bilo novih uzbuđenja, rezultat je glasio 2:2 i pristupilo se izvođenju penala. Pravo da prvi izvedu penal dobili su izabranici Elektronskog.

Babić je prvi preuzeo odgovornost i pogodio, isto je nakon njega učinio i Jović sa druge strane, nakon prve serije rezultat izjednačen – 1:1 .

Do kraja serije gol za Elektronski postigao je još samo Lazarević, dok je sa druge strane precizan bio Stankov u 2. i Petrović u poslednjoj, 6. seriji, čime je svojoj ekipi obezbedio zvanje najbolje ekipe i zlatnu medalju. Konačan rezultat (5:4) u korist PMF-a nakon izvođenja penala .

Aleksa Čukić podelio je utiske nakon finala sa Sportindeksom :

“Utakmica je bila jako teška, poveli smo, ali je onda na površinu isplivao sav kvalitet protivničke ekipe, koja je bila znatno brojnija na ovom meču kao što ste mogli da vidite. Pali smo u drugom poluvremenu, oni su to iskoristili na najbolji način i došli do izjednačenja. Na kraju su penali odlučili, kao što kažu penali su lutrija, ovog puta smo mi imali više sreće i na kraju odneli pobedu“, izjavio je Čukić.

Prethodni tekstNiš slavi pobednike!
Naredni tekstOdbojkašice FSFV-a odbranile titulu
Student prve godine novinarstva na Filozofskom fakultetu u Nišu,sportom se bavim od malena,a sportska dešavanja su uvek ispraćena u porodici kao praznik. Zanimaju me sportovi poput košarke i fudbala,ali se podjednako radujem uspesima naših sportista i u ostalim sportovima i disciplinama. Rad u Sportindeksu smatram odličnim iskustvom i prilikom da naučim osnove sportskog novinarstva na početku svoje karijere kao sportskog radnika i novinara.