FSFV u polufinalu studentskog Kupa

399

Odbojkaška ekipa Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja pobedila je u četvrtfinalu Kupa tim Saobraćajnog fakulteta rezultatom 2:0 (26:24, 25:23). Ovim trijumfom vicešampioni studentske lige plasirali su se u polufinale u kome će se sastati sa boljim iz duela Mašinski – ETF. Oba seta su bila veoma izjednačena, međutim u samoj završnici bolje su se snašli Difovci koji su sigurnijim napadom i manjim brojem grešaka došli do pobede.

FSFV SAOBRAĆAJNI
Poeni iz napada 20 22
Poeni iz bloka 5 8
As servisi 4 4
Servis greške 8 15
Greške iz igre 5 7

Početak prvog seta protekao je u izjednačenoj igri sve do rezultata 6:6. Prvi do značajnije prednosti od 16:11 dolaze odbojkaši DIF-a, koji su bili u tim trenucima bolji u realizaciji napada i na servisu. Međutim, Saobraćajni je predvođen izuzetno raspoloženim Nedeljkovićem napravio seriju 6:1 i došao do izjednačenja. Usledila je neizvesna završnica u koju su momci sa Saobraćajnog ušli sa plus dva (22:20). Ipak, FSFV je dobrim servisima Medenice vratio nerešen rezultat, a ubrzo je i osvojio set poenima iz napada Aničića i Adrovića. Rezultat je bio 26:24.

SAO

Prvi deo drugog seta obeležila je velika borba i egal rezultat. U ekipi Saobraćajnog Jagodić je bio odličan u bloku, a Stojilović je predvodio napade sa krajeva, dok je kod FSFV igra bila nešto raznovrsnija. Difovci su ponovo sredinom seta napravili razliku od šest poena i poveli sa 17:11. Održavali su je sve do meč lopte i rezultata 24:18. Saobraćajni je tada počeo da igra dosta bolje i došao je as servisom Aškića na samo poen zaostatka, ali nije mogao do preokreta. Poslednji napad DIF-a uspešno završava Aničić za konačnih 25:23 .

14.Jeftić Uroš

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Zdravko Aničić sa 11 osvojenih poena, pratio ga je Dino Adrović sa sedam. Kad je u pitanju tim Saobraćajnog, bolji od ostalih bio je korektor Nedeljković sa 13 upisanih poena. A uz njega dobru partiju je pružio i Stojilović, koji je na svom kontu imao devet poena.

Igrač FSFV-a Zdravko Aničić ističe da je njegova ekipa odradila primarni zadatak i da je najbitnije to što je pobeda upisana i pored toga što su bili nekompletni.

Imali smo velikih kadrovskih problema, nedostajalo nam je pet igrača, tako da nam se neko povredio, morali bismo da predamo utakmicu. Svaka čast momcima sa Saobraćajnog na prikazanoj partiji. Lepa igra, bez neke spektakularne odbojke. Obe ekipe su grešile u nekim trenucima, ali eto mi smo možda malo manje od protivnika. Zadovoljni smo plasmanom u polufinale. Čekamo protivnika još uvek, međutim znamo da nas očekuje žestoka borba, nećemo se predati“, izjavio je Aničić.

U ekipi Saobraćajnog smatraju da je trebalo više da treniraju i bolje da se spreme da bi savladali kvalitetnog protivnika.

U nekim delovima utakmice smo igrali veoma dobro i drago mi je zbog toga. Ali i pored velikih uspona, bilo je dosta padova. U ključnim trenucima naše greške su se pokazale kao presudne. Sve u svemu zadovoljan sam plasmanom u Kupu i pohvalio bih protivničku ekipu“, zaključio je kapiten Stojilović.