FSFV-u polufinale posle boljeg izvođenja sedmeraca

181

Studenti Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje savladali su rukometaše Građevinskog fakulteta rezultatom 29:28 (13:10) i plasirali su u polufinale USSB lige. Nakon četrdeset odigranih minuta rezultat je bio nerešen – 23:23 tako da se DIF u polufinale plasirao posle boljeg izvođenja sedmeraca.

Meč odigran u Košutnjaku, bolje su otvorili rukometaši DIF-a. Oni su preko levog krila Spasića i beka Ivanovića poveli rezultatom 2:0. Ipak, građevinci su se brzo konsolidovali i preko Cvijovića i Stevanovića u četvrtom minutu poravnali rezultat. Nešto veći broj izgubljenih lopti protivnika omogućio je studetnima iz Bulevara Kralja Aleksandra da u sedmom minutu povedu rezultatom 4:3. Precizan sa bekovske pozicije bio je Karajović Nikola. Na drugoj strani, DIF je serijom 4:0 poveo 7:4. Ivanović je prvo tukao sa beka a onda je i Spasić upisao drugi pogodak. Dva puta precizan je bio Duracović, prvo sa devet metara a onda je realizovao sedmerac. Nalet protivnika prekinuo je Cvijović koji je smanjio na 7:5. Posle njega pogađali su još i Matić sa pivotmena, zatim Stevanović i na kraju Karajović po drugi put za  minimalnu prednost građevine (8:7). Preko raspoloženih Duracovića i Spasića, FSFV se vratio u vođstvo u 18 minutu – 9:8. Tada je na scenu stupio najbolji pojedinac iz redova građevinaca, Cvijović, koji je sa četiri uzastopna gola povisio prednost svog tima na 13:10. Ujedno, ovim rezultatom se i okončalo prvo poluvreme.

Drugih dvadeset minuta započeto je u sličnom ritmu. Igralo se gol za gol. U četvrtom minutu  Spasić je pogodio iz kontre i smanjio rezultatski minus na 17:13. Nakon toga, srednji bek DIF-a, Ivanović, postigao je gol za 18:14. Sredinom poluvremena, Duracović je sa dva brza gola smanjio na 19:16. Građevina je u tim momentima igrala nešto slabiju odbranu, što su domaćini umeli da iskoriste. Sedam minuta pre kraja meča, desno krilo DIF-a, Andrović pogodio je tri puta gol rivala i istopio prednost rivala na 20:19. Na drugoj strani, sedmerac je za 21:19 realizovao bek Građevinskog fakulteta Stevanović. Ipak, nagoveštaje neizvesne završnice definitivno je potvrdio Ivanović. On je sa beka samo minut i po pre kraja pogodio za 23:22. Do kraja meča, Cvijović je poravnao na 23:23 posle čega je tim DIF-a zatražio tajmaut. Poslednji šut ka golu građevine u regularnom delu uputio je Spasić ali je golman Karajović Đorđe bio na mestu i tako odveo utakmicu u sedmerce.

Duracović je otvorio penal završnicu i doveo DIF u prednost od 1:0. Cvijović je, na drugoj strani, prevario golmana za 1:1. Srednji bek Ivnaović povisio je na 2:1 preciznim šutem u desnu stranu. Za novi rezultatski egal (2:2) pobrinuo se Stevanović. Poslednju, treću penal seriju otvorio je desni bek DIF-a, Timotijević. Njegov šut odbranio je golman GRF-a. Matić je imao šansu da svom fakultetu donese plasman u polufinale. Ipak i njegov šut odbranio je raspoloženi golman DIF-a, Jevgić. Posle nerešenog rezultatata nakon prve serije (2-2) rukometaši su nastavili sa sedmercima. Oba tima su bila precizna, Ključni momenat desio se pri rezultatu 6:5 u korist DIF-a. Ivanović je prethodno savladao golmana Građevinskog fakulteta, a na liniju od sedam metara stao je Stevanović. Njegov šut odbranio je golman DIF-a Jevgić i tako omogućio svom timu prolazak među četiri najbolje ekipe.

Najzapaženiji u pobedničkoj ekipi bili su Duracović, Ivanović i Spasić sa po šest pogodaka. Na drugoj strani, Cvijović je postigao čak 11 golova i bio najefikasniji pojedinac meča.

Heroj pobede, golman Jevgić izjavio je da je njegov tim imao više sreće u kljčnim trenucima i da je to glavni razlog pobede DIF-a.  „Ovo je bio dosta naporan meč. Protivnici su gotovo čitavu utakmicu vodili. Mi smo pri kraju uspeli da se povežemo i odvedemo susret u penal završnicu. Tu smo imali više sreće i na kraju trijumfovali“, izjavio je Jevgić, koji je na ovoj utakmici upisao osam odbrana.

Rival rukometašima DIF-a u polufinalu biće tim Saobraćajnog fakulteta, aktuelni osvajači Kupa.