FSFV u neizvesnom meču savladao vojnike

252

U poslednjem nedeljom susretu četvrtog vikenda USSB lige, u hali sportskog centra Vračar, rukometaši Vojne akademije izgubili su od Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje rezultatom 26:23 (15:14). Neizvestan meč, u kojem su i jedan i drugi tim imali veliki broj izgubljenih lopti, na kraju je pripao ekipi FSFV-a. Tim Vojne akademije, sredinom drugog poluvremena sustigao je umor i to su igrači sa Košutnjaka iskoristili. Igračma FSFV-a bila je ovo druga pobeda u nizu u USSB ligi.

Početak utakmice bio je veoma efikasan. Prvi je pogodio Simić, a vojnicima je izjednačenje doneo Vraneš (1:1). U sledećem napadu Vojne akademije, Vraneš nije bio precizan i  Duracović je vratio prednost FSFV-u (2:1). Usledio je niz izgubljenih lopti i nerealizovanih napada oba tima. Ramović je prekinuo taj niz promašaja, pogotkom iz kontre (4:3). U tim momentima počeli su da postižu pogotke i jedni i drugi. Igralo se gol za gol sve do osmog minuta, kada je žuti karton za FSFV dobio Jovanović. Dva minuta kasnije, viđen je još jedan žuti karton za FSFV, koji je dobio Timotijević. Nakon tog prekršaja, Ramović Do kraja poluvremena, golmani nisu bili na visini zadatka i samo je čuvar mreže Vojne akademije, Tešanović, zabeležio jednu odbranu. Ramović i Vraneš nastavili su da pogađaju za vojnike u poslednjih šest minuta prvog dela, a minimalnu prednost FSFV-a održavali su golovima Ivanović, Duracović i Simić.  Na odmor se otišlo pri rezultatu 15:14 za FSFV, nakon što je tri sekunde pre kraja poluvremena gol za vojnike postigao Vojinović.

Jovanović je otvorio drugo poluvreme pogotkom sa sedam metara (16:14). Nakon tog sedmerca, prečku za vojnike pogodio je Stamenković, a sa druge strane okvir gola zaustavio je šut Ivanovića. Seriju promašaja prekinula su po dva gola za oba tima. Za Vojnu, precizni su bili Ramović i Komnenović, a za FSFV Duracović i Jovanović (18:16). Usledio je period koji je prelomio utakmicu u korist FSFV-a. Rukometaši Vojne akademije, počeli su da promašuju i da gube lopte. FSFV je napravio seriju od 4:2 i otišao na četiri gola razlike (22:18). Na šest minuta do kraja, Vraneš je postigao gol za vojnike i zatražili su tajm aut (22:19). Zatraženi tajm aut nije pomogao igračima Vojne akademije, jer su nakon njega rukometaši FSFV-a postigli još dva gola i u završnicu ušli sa pet golova prednosti (24:19). Do kraja meča, vojnici su uspeli samo da ublaže poraz, a poslednja dva pogotka bila su delo Aleksića. Utakmica je završena pobedom FSFV-a 26:23.
Najefikasniji igrač Vojne akademije, bio je Ramović sa osam pogodaka, a pratio ga je Vraneš sa šest. Kod rukometaša FSFV-a, najprecizniji bili su Simić I Duracović sa sedam golova, a šest je postigao Ivanović.

Milan Ivanović, jedan od zapaženijih igrača pobedničkog tima, nakon meča izjavio je da je njegov tim izvukao maksimum u ovoj utakmici i pored toga što nisu bili kompletni: “Prezadovoljan sam. Iako nismo došli u punom sastavu da igramo, opet smo izvukli najbolje što smo mogli iz ovog sastava. U nastavku očekujem da pobedimo sve,” samouveren je bio Ivanović.