FSFV-u izmakla pobeda u poslednjem minutu

468

Utakmica između rukometaša Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja i Saobraćajnog fakulteta završena je rezultatom 26:26 (11:7) te su obe ekipe osvojile po bod. Iako je FSFV bio u prednosti tokom celog meča, Saobraćajni je u poslednjim minutima  ipak izbegao poraz.

Već u prvom napadu nakon sprečavanja šuta Tokovića, dosuđen je sedmerac za saobraćajce, precizan je bio Šmigić za 1:0. Odmah je golom izjednačio Duracović. Potom je usledila serija uspešnih napada za FSFV-a, golovi Duracovića kao i dve kontre Ivanovića za vođstvo 7:1. Osam minuta pre kraja poluvremena, Sokolov smanjuje na 7:2. Difovci su nastavili sa dobrom igrom. Golovima Rajkovića i Androvića stižu do 10:2. Mlađenovićev šut ka golu završio je u rukama golmana Ćirića, ali je potom Petrešević uspeo da postigne treći gol za Saobraćajni. U nastavku su saobraćajci pokazali bolju igru. Sa linije sedam metara u okvir gola je šutirao Šmigić za 11:4. Napad FSFV-a prekinuo je Petrešević i krenuo u kontru, dodao Tokoviću koji je postigao gol za 11:5. Tokom poslednjih tri minuta ekipa Fakulteta sporta igrala je sa igračem manje jer je Duracović zbog pretrpljeng udarca izašao iz igre te je golman pomagao u napadu. Sokolov je bio uspešan u poslednja dva napada Saobraćajnog za rezultat 11:7 na kraju prvih 20 minuta.

16 Žunac A.

Na početku drugog dela igre, Duracović je povećao vođstvo svoje ekipe na 12:7. Šmigić je smanjio na 12:8 nakon dobrog izvođenja penala. Nakon golova Spasića i Duracovića za FSFV, Petrešević postiže pogodak za saobraćajce (14:9). U nastavku je ekipa sa Košutnjaka održavala svoj nivo igre, Ivanović je bio odličan u napadu. Saobraćajni je pokušavao da smanji prednost protivnika, ali ih je u tom sprečavao golman Ćirić. Druga polovina poluvremena bila je vrlo zanimljiva. Pri rezultatu 19:12, Saobraćajni je poboljšao odbranu, Sokolov je dva puta ukrao loptu i postigao golove iz kontra-napada za 20:17. FSFV je zatražio tajm-aut na osam minuta do kraja meča. Duracović je dao gol za 21:17, ali je Šmigić uzvratio za 21:18. U nastavku je Džamić sprečavao veću prednost FSFV-a, te su nakon gola Petreševića saobraćajci stigli do 23:20. Dva minuta pre kraja, Spasojević je uspešno izveo sedmerac za prednost FSFV-a 24:21. Nakon dve odbran Džamića i dva gola Sokolova, SF se približio na 24:23. Andrović je zatim postigao gol za 25:23. U poslednjem minutu, gol za Saobraćajni postigao je Petrešević za 25:24, a potom je Milivojević prvi put na utakmici izjednačio rezultat- 25:25. Ivanović je zatim povratio prednost svoje ekipe na 26:25. U poslednjih 10 sekundi, Saobraćajni je imao napad te je Mlađenović uspeo da postigne gol i spreči FSFV da odnese pobedu. Sa konačnih 26:26, FSFV i SF su podeili bodove.

Najbolji strelac u ekipi Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja bio je Duracović sa osam postignutih golova, iza njega je Ivanović sa šest. U ekipi Saobraćajnog najbolji su bili Petrešević i Sokolov sa pos edam pogodaka u okvir gola.

Crveni karton / /

Nakon utakmice, Nikola Duracović kapiten ekipe FSFV-a rekao je da je timu pobeda izmakla zbog grešaka koje su sami napravili. “Mislim da je bila stvarno odlična utakmica, čestitao bih ekipi Saobraćajno fakulteta na fer i korektnoj igri. Mi smo vodili skoro celu utakmicu i izgubili smo zbog naših individualnih grešaka, ziceri su nas koštali. Čestitao bih svojim saigračima na velikoj borbi i zalaganju tokom cele utakmice, mi nastavljamo takmičenje i nadamo se da ćemo nastaviti da igramo ovako”, zaključio je Duracović.

Sa druge strane, igrač Saobraćajnog fakulteta Petar Toković izjavio je da je njegova ekipa morala ozbiljnije da uđe u utakmicu. “Iako nismo bili kompletni nisam zadovoljan igrom svoje ekipe. Pristupili smo utakmici dosta neozbiljno i to se odrazilo na katastrofalnu igru u prvom poluvremenu. Na kraju smo, uz dosta sreće, došli do jednog bod. Čestitam ekipi FSFV-a na fer i korektnoj igri i želim im da nastave igrom koju su danas pokazali i da doguraju što dalje”, poručio je Toković.

Prethodni tekstFutsal USSB: Najava polufinala!
Naredni tekstMedicnski do nove pobede preko ETF-a
Studentkinja sam novinarstva na Fakultetu političkih nauka. Bavljenje novinarstvom znači ispunjenje mojih želja. Ne mogu da zamislim dan bez radija i sportskih vesti. Želja mi je da izveštavam sa velikih sportskih takmičenja. Kontakt: urednik@sportindeks.rs