FSFV u četvrtfinalu

465

Košarkaši Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje savladali su ekipu Pravnog fakulteta rezultatom 62:53 (20:15, 14:15, 14:10, 14:13), u duelu osmine finala Lige Univerziteta u Beogradu. Meč je odigran u hali ,,Vizura’’, a rival u četvrtfinalu biće ETF.

Nakon propuštene prilike FSFV-a, ekipa Pravnog se prva upisala na semafor dvojkom Boškovića (0:2). Trtović je izjednačio rezultat sa linije slobodnog bacanja (2:2). Pravnik Baltić bio je precizan za dva (2:4), a onda je Žilović upisao četiri poena (6:4). Pravni je postigao dva koša, dok je Župić oba puta bio precizan sa linije penala (8:8). Nakon dva slobodna bacanja pravnika Šaponjića (8:10), sportista Milošević je dvojku (10:10). FSFV je iskoristio grešku Pravnog, pa je Milošević u kontranapadu postigao koš (12:10). Student prava Šaponjić postigao je četiri poena (14:14), dok je suparnička ekipa pomoću Žilovića i Miloševića stekla prednost u prvoj četvrtini (20:15).

Vukoslavčević L.  Lazić N.

Drugu deonicu otvorio je pravnik Lazić pogotkom za tri (20:18). Trtović je uzvratio udarac dvojkom (18:22), a onda je usledila još jedna trojka pravnika (22:21). Potom su oba tima razmenila po dva poena (24:23). Pravnici su upali u seriju promašaja za dva, a sportisti Žilović i Kuburović dopisali su po dva poena (28:23). Kapiten Karanović bio je precizan za dva uz asistenciju kolege Kuburovića (30:23). Nakon slobodnog bacanja Karanovića, Bošković prekida seriju promašaja pogotkom za dva (31:25). Ubrzo su pravnici smanjili rezultatski zaostatak uz pomoć Zečevića koji je postigao pet poena (31:30). Poslednje poene u ovoj četvrtini upisao je kapiten FSFV-a (34:30).

Treću deonicu otvorio je pravnik Nikolić (34:32) , a ovo je bila četvrtina sa najmanje koševa. Sportista Žilović vezao je četiri poena, a sa druge strane uzvratio je Šaponjić (38:34). Rezultatski zaostatak smanjio je Bošković (39:36). Nakon što je student prava Baltić pogodio dvojku, FSFV je zatražio tajm-aut (39:38). Seriju loših napada oba tima prekinuo je Karanović koji je bio precizan sa linije slobodnog bacanja (41:38). Žilović je upisao dva poena, a poslednji koš za Pravni postigao je Terzić (43:40). Prvu trojku za FSFV postigao je Trtović, dok je njegov kolega Kuburović u narednom napadu bio precizan za dva. Rezultat na kraju treće četvrtine bio je 48:40 u korist FSFV-a.

Napad su imali pravnici, što je iskoristio Bošković postigavši dva poena (48:42). Prva dva minuta ove deonice studenti sa Košutnjaka nisu postigli koš, a onda je Milanović bio precizan za 50:42. Usledila je trojka pravnika Terzića, a greškom FSFV-a Šaponjić je pogodio dvojku (50:47). Žilović i Badovinac su dopisali pet poena i tako povećali prednost svog tima (55:47). Pogotkom Šaponjića, usledio je tajm-aut pravnika (55:49). Nakon kratkog predaha, Trtović je postigao koš uz asistenciju kolege Žilovića (59:49). Sa linije penala, dva puta je bio precizan student Pravnog Šaponjić (59:51). Minut pred kraj, Šaponjić je zabeležio poslednje poene za svoju ekipu, dok su sa druge strane Žilović i Milošević dvojkama osigurali pobedu. Meč je završen pobedom Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje rezultatom 62:53.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Žilović sa 17 pogodaka, dok je u ekipi Pravnog najraspoloženiji bio Šaponjić sa 19 poena.