FSFV srušio građevinu

147

Rukometna ekipa Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja pobedila je ekipu Građevinskog fakulteta rezultatom 23:16 (9:5) u utakmici četvrtog kola Prve univerzitetske lige. DIF-ovci su tako stigli do druge pobede koja im je donela drugo mesto u grupi B.

Prvo poluvreme obe ekipe počele su snažno i brzo. Prvi napad imala je  ekipa Građevinskog fakulteta, ali nisu uspeli da stignu do gola. Prvi gol za  ekipu DIF-a postigao je Lazić. Za izjednačenje od 1:1, sa sedam metara precizan je bio Mikić.  Borba je bila izjednačena, sa golom razlike sve do trenutka kada su rukometaši Fakulteta sporta vezali četiri uspešna napada i stvorili razliku od 9:4. U tom trenutku, isključen je po jedan igrač iz svake ekipe, pa je meč dva minuta igran sa po pet igrača na obe strane. Dobru priliku za Građevinski imao je Stojanović koji je otišao u kontru, ali je promašio gol. Poluvreme je zavšreno rezultatom 9:5 u korist FSFV-a.

U drugom poluvremenu, FSFV još poboljšava svoju igru i preuzima inicijativu u ovom meču. Golom Jankovića oni stižu od 10:5. Dosta izgubljenih lopti na strani Građevinskog doprinele su ovakvom rezultatu. Odličan gol za ekipu DIF-a postigao je Lazić sa krila u 23. minutu za 12:7. Zatražili su građevinari tajm-aut nakon kojeg je Mikić postigao gol za 11:17, ali se u nastavku njihova igra nije značajno promenila. Sedmerac za FSFV šutirao je Bugarinović koji je tim golom postavio razultat na 18:12. Do kraja utakmice, Građevinski nije uspeo da stigne protivničku ekipu te je DIF stigao do važne pobede. Krajnji rezultat bio je 23:16.

Najefikasniji, sa po šest pogodaka, u pobedničkoj ekipi bili su Bugarinović i Spasojević, a u ekipi Građevinskog po tri gola postigli su Mikić i Ivetić.

Svoje utiske izneo je novajlija u ekipi Fakulteta sporta, Milenković: „Utakmica nije bila teška, ali je bila veoma bitna i važno je da smo ostvarili pobedu”, rekao je Milenković.

Prethodni tekstMedicinari bolji od Masinaca
Naredni tekstSaobraćajni nastavio niz pobeda
Studentkinja sam novinarstva na Fakultetu političkih nauka. Bavljenje novinarstvom znači ispunjenje mojih želja. Ne mogu da zamislim dan bez radija i sportskih vesti. Želja mi je da izveštavam sa velikih sportskih takmičenja.