FSFV slavio protiv Medicinskog u rukometnom klasiku

130

Proteklog vikenda u sklopu Univerzitetske lige Niša  počelo je takmičenje za rukometaše, a na samom startu sastali su se izabranici Medicinskog fakulteta i Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja .

Podignute glave i zadovoljnija iz ovog duela koji je odigran u hali Čair izašla je ekipa Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja rezultatom 15:19 (07:09) .

Na samom početku susreta postojala je velika želja sastava FSFV-a da u napadu što pre postignu gol, što je samo prouzrokovalo niz izgubljenih lopti iz kojih su Medicinari imali priliku da uzvrate kontranapadima .

26 M.Stojanović

Golman Sportista bio je nerešiva enigma tokom većeg dela meča, otežavao je protivničkoj ekipi da im se rezultatski približe, održavajuđi tako izgrađenu prednost od 2 gola.

Ekipa Medicinskog nije imala rešenja u napadu tokom prvog dela susreta, jedini raspoložen za igru bio je Mitić koji je,  stekao se utisak, igrao na svim pozicijama na terenu.

U nastavku rukometaši FSFV-a koriste ishitrene odluke svojih suparnika u napadu i pri rezultatu 4:5 prave ključnu seriju od 3 uzastopna napada u kojima pogađaju protivničku mrežu.

Prvo poluvreme koju je obeležila bleda igra sa obe strane završeno je onako kako je i počelo, Mitić je ponovo bio taj koji je preuzeo odgovornost i u poslednjim sekundama direktno iz prekida šutirao na gol. Golman je bio nemoćan u toj situaciji, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 7:9 za Medicinski fakultet.

U drugom poluvremenu nije bilo previše promena, uglavnom se igralo gol za gol, a igrači Medicinskog nisu uspevali da smanje prednost protivnika i pored gomile tehničkih grešaka i izgubljenih lopti .

Ključan momenat susreta desio se na polovini drugog dela igre, kada je ekipa Medicinskog predvođena Mitićem na srednjem beku prišla na samo gol zaostatka, na semaforu je stajalo 11:12.

Slavlje Medicinara je kratko trajalo, jer su u prevelikoj želji da stignu do izjednačenja prvi put od starta meča sebi zakomplikovali situaciju, pa tako ekipa DIF-a pravi mini seriju 0:3 i rešava pitanje pobednika ovog duela. Sportisti su uspeli da stečenu prednost održe, iako je pred kraj meča, na 2:30 do kraja, sudija Spasić isključio njihovog golmana zbog konstantnih prigovora.

Uspeli su “gosti” da izađu iz ovog duela kao pobednici i pored loše i neubedljive igre, ali, kako kažu, upravo to i jeste odlika velikih timova.

Crveni kartoni / /

Konačan rezultat glasio je 15:19 u korist Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja, koje je do pobede vodio Podvinski sa 7 golova, dok se u sastavu Medicinskog fakulteta istakao Mitić sa istim brojem postignutih pogodaka.

Simović je bio najraspoloženiji da sa nama podeli svoje utiske o ovom susretu:

Kao i svaka prva utakmica i ova je bila izuzetno teška. Dosta smo grešili i moraćemo da poradimo na tome. Najvažnije je da smo uspeli da pobedimo i trudićemo se da pružimo još bolje partije u nastavku lige”.

Prethodni tekstRukomet- rezultati šestog vikenda + tabele
Naredni tekstRukometaši Elektronskog otvorili sezonu pobedom protiv aktuelnog šampiona
Student treće godine novinarstva na Filozofskom fakultetu u Nišu, sportom se bavim od malena, a sportska dešavanja su uvek ispraćena u porodici kao praznik. Zanimaju me sportovi poput košarke i fudbala, ali se podjednako radujem uspesima naših sportista i u ostalim sportovima i disciplinama. Rad u Sportindeksu smatram odličnim iskustvom i prilikom da naučim osnove sportskog novinarstva na početku svoje karijere kao sportskog radnika i novinara.