FSFV savladao geografe

532

Košarkaši Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanje savladali su kolege sa Geografskog fakulteta rezultatom73:31 (14:6, 25:2, 14:14, 20:9), u okviru devetog kola Lige Univerziteta u Beogradu. Meč je odigran u hali ,,KK Radivoj Korać”.

Prvi su se na semafor upisali igrači Geografskog fakulteta košem Ratkovića. Sa druge strane, Vukosavljević je zabeležio dva poena za svoj tim (2:2). Sportista Karanović bio je precizan za tri (5:2). Četiri poena postigao je Žilović za ekipu FSFV-a (10:4). Nakon tajm-auta, geografi su postigli još samo jedan koš, dok je Žilović uz asistenciju kolege Milanovića ostvario poslednje poene u prvoj četvrtini (14:6).

Mijović F.

Drugih osam minuta otvorio je sportista Jakovljević, pogotkom za tri (12:6). Pošto su studenti geografije upali u seriju promašaja, uspeli su da postignu dva poena. Najviše pogodaka u ovoj deonici ostvario je student sa Košutnjaka Milošević, koji postigao 10 poena, od kojih su dva pogotka bila za tri (28:6). Minut pred kraj, u kontranapadu, Milanović je ostvario dva poena za FSFV (39:8).

Već u prvom napadu, geograf Maričić upisao je dva poena (39:10). Student sa Košutnjaka, Jakovljević pogodio je trojku, dok je njegov kolega Mijović dopisao još dva poena (45:12). Goegraf  Ratković je postigao dva koša i tako pokušao da smanji rezultatski zaostatak (45:16). Sa druge strane, Mihajlović je uz asistenciju Žilovića ostvario pogodak (47:16). Poslednje poene u ovoj četvrtini zabeležio je geograf Ratković (53:22).

Iako je meč bio rešen, oba tima su nastavila da se bore do samog kraja. Ekipa FSFV-a je u ovoj deonici upisala 20 poena. Kapiten sportista Karanović bio je dva puta precizan za tri (68:26), a Žilović je postigao šest poena (71:28). Student geografije Ratković upisao je poslednja dva poena. Sportista Milanović je postupio fer-plej i nije hteo da šutira na samom kraju. Meč je završen rezutatom 73:31 za ekipu FSFV-a.