FSFV osvajač Kupa!

184

Odbojkašice Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja savladale su ekipu Filološkog fakulteta u finalu studentskog odbojkaškog kupa rezultatom 2:0 (25:19, 25:17) i tako svom fakultetu donele još jedan pehar.

Difovke su, i pored teških uslova za igru i svoje druge utakmice tog dana, uspele da pobede aktuelne ligaške šampionke i tako, nakon osvajanja košarkaškog Kupa, donesu i drugi trofej svom fakultetu.

18 Urošević                                   15 Šćepanović

Prvakinje lige uspele su da pariraju protivnicama samo u prvom delu prvog seta kada su se na mreži najviše isticale Uroševićeva i Krunićeva. Ipak, to nije bilo dovoljno da održe korak sa ekipom FSFV-a. Sa druge strane mreže dominirale su Jeremićeva i kapitenka Bjelićeva. Difovke su rutisnki privele set kraju sa 25:19.

Utakmica je nastavljena u istom ritmu i u drugom setu, kada se mogao primetiti još veći pad koncentracije u igri Filološkinja. Lošija odbrana i slabiji napad presudili su u korist FSFV-a, koji je to umeo lako da iskoristi. Odličnu partiju i dalje su pružale Bjelićeva i Jeremićeva, ali im se i Trajkovićeva pridružila i to sa servis linije. Filološkinje su se ranije predale u drugom setu pa su protivnice mogle lagano da privedu meč kraju i osvoje još jedno zlato za Fakultet sporta.

Filološki fakultet FSFV
Poeni iz napada                 19 34
Poeni iz bloka                    3 3
As servis                            3 4
Servis greške                      2 4
Greške iz igre                     7 7

Kapitenka Fakulteta sporta Kristina Bjelić izjavila je da ova pobeda bila očekivana.

S obzirom na to da nam se ekipa lepo okupila i da su se sve devojke odazvale pozivu da učestvuju u ovom Kupu i da uspešno završimo ovu sezonu, mogu reći da sam očekivala pobedu. Nije bilo neočekivano. Jedino što nam je bilo teže je što nam je ovo već druga utakmica danas, a u sali je pretoplo. Ekipa Filološkog je jako dobra i pružile su dobar otpor, tako da nije bilo baš toliko lako kao što je izgledalo“, objasnila je Bjelićeva.