FSFV osigurao treće mesto pred pauzu

264

Košarkašice Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja pobedile su u okviru osmog vikenda Lige Univerziteta u Beogradu ekipu Fakulteta organizacionih nauka rezultatom 55:43 (16:8, 15:7, 16:12, 8:16). Do novih bodova ekipu FSFV-a predvodile su Čubra sa 25 postignutih poena i Divjak sa 16, dok se kod FON-a istakla Lazićeva sa 19 poena.

Meč je započeo FON sa dve izgubljene lopte. Usledila je mini-serija FSFV-a 6:0 pogotkom Divjak. Sa jedne strane pogodila je šuteve uz faul Rakovićeva, dok je u dva navrata Lazićeva bila precizna za FON za 12:4. Čubra je postigla trojku a odgovor je usledio preko Ranđelovićeve iz ofanzivnog skoka. Lazićeva se ponovo dobro snašla u reketu odakle je pogodila i rezultat je na kraju prvog kvartala iznosio 16:8.

Ovaj period igre obeležila je Čubra koja je postigla 12 od svojih 25 u ovoj četvrtini. Košarkašice FON-a pokušavale su da preokrenu rezultat. Pogađale su Stojanovićeva, Kolarevićeva i Lazićeva, dok je Čubra pretila sa svih pozicija i rezultat je glasio 20:12. Priključila joj se košgererski i Divjak. Njih dve su same napravile seriju od 8:2 i na poluvreme se otišlo prednošću tima sa Banovog brda od 16 razlike (31:15).

14 Ranđelović A.
Nastavile su Čubra i Divjak sa preciznom hicima ka košu FON-a i u ovom periodu meča. Stojanovićeva je trojkom smanjila prednost FSFV-a na 35:20. Divjak je asistirala atraktivnim dodavanjem za Stošićevu i ona je poentirala za 37:20. Divjak i Čubra su promenile rezultat na do tad najvećih +19 za ekipu Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja (43:24). Usledio je pogodak Ranđelovićeve koja je uspela da poentira iz teške pozicije za tri poena. Pomenuti tandem sa FSFV-a postigao je 4 poena u poslednjem minutu treće četvrtine i na predah se otišlo prednošću FSFV-a 47:27.

Poslednja četvrtina bila je neizvesnija uprkos velikoj prednosti ekipe sa Banovog brda. Postigle su košarkašice FSFV-a samo 8 poena u ovoj četvrtini. Nikolićeva i Gavrićeva smanjile su rezultatski zaostatak pogotcima iz prodora i ofanzivnog skoka (47:31). Nakon nekoliko individialnih poteza Nikolićeve i Stojanovićeve prednost je smanjena na 49:35. Ponovo se istakao tandem DivjakČubra i postavile su rezultat na 55:35. Lazićeva je zatim napravila seriju od 0:6 međutim nije bilo dovoljno vremena za preokret i utakmica je završena rezultatom 55:43 za Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja.