FSFV neizvesnom borbom do polufinala

661

Odbojkašice Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja nanele su poraz ekipi Fakulteta organizacionih nauka rezultatom 2:1 (23:25, 25:14, 15:9), u okviru četvrtine finala Lige Univerziteta u Beogradu. Lazić Aleksandra i Krstić Katarina, sa FSFV-a, donele su po 8 poena svojoj ekipi, dok se Pavlović Katarina sa 6 osvojenih poena pokazala kao najbolja u svom timu.

Na početku prvog seta odbojkašice FON-a napravile su nekoliko grešaka, pa je protivnička ekipa imala vođstvo. Ubrzo se rezultat izjednačio, kada je Nikolić dijagonalom donela poen svom timu. Simonović je odservirala dva asa i tako ostvarila rezultat 13:8 za FSFV. Nakon kratke pauze, Nikolić je blokirala napad FSFV-a. Rezultat se polako izjednačavao, zbog nekoliko uzastopnih grešaka odbojkašica FSFV-a. Kada je rezultat bio 16:16, zatražile su kratku pauzu. Nakon tajm-auta Bogićević je odservirala as i FON je preuzeo vođstvo. Iako je bilo neizvesno koja će ekipa odneti pobedu u ovom setu, Knežević je dijagonalom donela poen FSFV-u, dok je Simonović blokirala napad. Pavlović i Branković su donele izvesne poene i ekipa FON-a je ostvarila rezultat 25:23.

23 Jelena Delić 18 Anđelija Đurov
5 Mina Nikolić 3 Miljana Simonović
28 Teodora Nikolić 11 Anica Grujičić
12 Ivana Ivanović 7 Katarina Krstić
39 Nina Stojiljković 2 Milica Knežević
9 Jelena Puskarević

Odbojkašice FON-a su i u ovom setu na samom početku ostvarile poene. Delić i Bogićević su donele poene dijagonalom, a Milanov je odservirala as. Ipak, Simonović je blokom donela prednost svojoj ekipi, ali posle nekoliko grešaka FSFV-a rezultat se ponovo izjednačio. Kada je FSFV ostvario rezultat 14:11, protivnička ekipa je zatražila tajm-aut. Lazić je do kraja seta donela četiri poena svojoj ekipi i do kraja je FSFV bio u velikoj prednosti. Battestin i Krstić su smečevima donele pobedničke poene svojoj ekipi i FSFV je ostvario rezultat 25:14.

U toku odlučujućeg seta rezultat je sve vreme bio izjednačen. Na samom početku Lazić je blokirala napad, a Knežević asom ostvarila rezultat 2:1 za FSFV. Odmah nakon toga Branković je odservirala as i izjednačila rezultat. Puskarević je u ovom setu donela dva poena FSFV-u, dok se Pavlović pokazala kao najbolja u protivničkoj ekipi. Nakon rezultata 7:7, ekipa FON-a zatražila je pauzu, i do kraja seta FSFV je bio u prednosti. Krstić je zadala poslednji udarac i ostvarila rezultat 15:9 za ekipu FSFV-a.

FON FSFV
Poeni iz igre 15 19
Poeni iz bloka 2 11
As 4 6
Servis greške 7 8
Greške iz igre 20 19

Nakon teške i neizvesne borbe, odbojkašica pobedničkog tima Jelena Puskarević istakla je da je zadovoljna igrom. „Utisci su fenomenalni, prošli smo četvrt finale. Veoma sam zadovoljna igrom i devojkama koje su se borile i koje su nas bodrile.“, izjavila je Puskarević.