FSFV nakon neizvesne utakmice odneo pobedu

176

Rukometši Fakulteta za sport i fizicko vaspitanje pobedili su ekipu Visoke škole za elektrotehniku i računarstvo,rezultatom 17:20 (11:8) u trećem kolu USSB lige. FSFV je rešio pitanje pobednika u samoj zavrsnici meča.

DIF-ovci su usli u meč vrlo sigurno pa su iz prvog poseda poveli preko Timotijevića, dok je suparnička ekipa Visoke elektrotehničke ušla vrlo nervozno, pošto su u prva tri poseda imali isti toliki broj izgubljenih lopti. Prvi koji je probio defanzivnu liniju ekipe sa Košutnjaka bio je Maksimović. U prvih deset minuta igralo se gol za gol. Gosti su povisili na 1:2 posle sedmerca koji je realizovao Damnjanović,a  vec u sledecem napadu uzvraca Macura koji postize gol iz ugla. Igralo se grubo, sa dosta prekršaja, dok su golovi  padali na obe strane. Prvo su gosti preko Jovanovića poveli, a na drugoj strani ponovo je Macura bio precizan. Rezultatska klackalica trajala je do tajm auta koji je pozvao trener domaćih pri rezultatu 6:6. U tom periodu strelci za domace bili su: Milićević koji je postigao dva gola i Maksimović, dok su kod gostiju precizni bili Jovanović sa dva gola i Duracović. Tajm aut je prijao i jednoj i drugoj ekipi pa su oba tima postigla golove iz prvih prilika koje su im se ukazale nakon pauze. Macura je doneo prednost svojoj ekipi, a gosti su izjednačili preko Duracovića. U poslednja tri minuta videli smo čak četiri gola u mreži Štrkalja, dok domaći nisu imali dovoljno snage pa su postigli za isto vreme postigli svega jedan gol. Strelci za goste bili su Jovanović iz sedmerca, Timotijević, Damnjanović i Ivanović, a za protivnike strelac je bio Milićević. Na poluvreme se otišlo pri rezultatu 8:11 u korist FSFV-a.

Nastavak nam je doneo jos bolju i uzbudljiviju utakmicu. Na samom početku poluvremena gosti su nastavljali sa sjajnom igrom i postigli dva brza gola od kojih je drugi gol najlepši momenat na mecu. Prvo je Timotijević pogodio, a zatim je Damnjanović asistirao Duracoviću koji je popularnim “cepelinom” matirao golmana. Uporni Macura pokusavao je da probudi svoju ekipu i prekinuo seriju gostiju. Zatim su na scenu stupili golmani obe ekipe koji su uspeli zbirno da sakupe pet odbrana za redom. Tri su dela Ćićkovića a dve Štrkalja. U tom periodu domaci su igrali sjajnu odbranu ali nisu imali rešenje za raspolozenog Jovanovica koji je lobovao za povećanje vodđstva svoje ekipe. Maksimovic na drugoj strani sjajno pogadja i smanjuje zaostatak. A onda Damnjanovic pravi nepotreban faul i dobija dvominutno iskljucenje. To je ekipa sa Voždovca uspela da isoristi i postižu jos dva gola u kratkom intervalu preko Djokića i agilnom Maksimovića. Gosti su tajmautom pokusali da prekinu dobru igru protivnika. To im je donekle i uspelo jer su povisili na 12:15, a precizan je bio Damnjanović. Nakon toga smo videli festival golova u roku od pet minuta obe ekipe uspele su da postignu čak 7 golova. Četiri su delo domaćih igrača a ponovo je Macura povukao svoju ekipu sa dva gola a strelci su takodje bili Milićević i Maksimović. Na drugoj strani prednost su održavali Duracović, Ivanović i Živanov. Rezultat je bio 16:18 kada je Maksimović doneo ogromnu neizvesnost i doveo svoju ekiipu na samo gol zaostatka. A onda su “sportisti” pokazali klasu i smireno usli u zavrsnicu i postigli dva odlučujuča gola i sa tim rezultatom priveli utakmicu kraju. Stelci odlučujućih golova bili su Duracović i Ivanović. Utakmica je zavrsena rezultatom 17:20 za DIF, kojima je ovo bila prva pobeda.

U timu Visoke škole elektrotehnike najefikasniji je bio Maksimović sa šest golova, a kod DIF-a najviše se istakao Jovanović sa pet golova.

Bek FSFV-a Milan Ivanović bio je zadovoljan rezultatom utakmice za koju je rekao da je bila vrlo napeta. “Osećam se sjajno nakon pobede, bilo je vrlo napeto. Mislim da smo bili dosta bolji sto i rezultat govori, iako lično mislim da je rezultat trebao da bude veći,imali smo previše promašaja i mislim da smo mogli da budemo dosta bolji” izjavio je Ivanović.

Prethodni tekstFON dominantno do pobede protiv građevinarki!