FSFV i Filozofski podelili bodove

110

U veoma zanimljivom meču Univerzitetske lige Niša u malom fudbalu, fudbaleri Fakluteta za sport i fizičko vaspitanje i Filozoskog fakulteta odigrali su nerešeno 1:1. Trenutuno treća i sedma ekipa na tabeli prikazale su odličnu partiju u utorak, odigran je napet meč sa mnogo šansi i faulova.

Utakmicu su bolje otvorili Difovci, koji su u prvih 10 minuta meča imali kontrolu nad igrom, posed i sve prilike da povedu. To su u jedanaestom minutu i učinili odlčnim šutem Janjića,  gde je  golman Filozofskog  bio nemoćan. Činilo se da će se prednost povećati u korist FSFV-a, ali na odmor se otišlo pri rezultatu 1:0 za DIF.

filozofski

Kako je drugo poluvreme  odmicalo Filozofski je prikazivao sve bolju igru. Gruba igra Nedeljkovića donela mu je drugi žuti karton, odnosno crveni i isključenje na dva minuta, pa je FSFV ostao sa četiri igrača na terenu. Ta dva minuta protekla su u naletima Filozofskog, ali bez dobre završnice. Taman kada se mislilo da je FSFV izdržao sve nalete, nesmotrenošću Đorđevića i faulom u kaznenom prostoru dosuđen je penal Filozofskom koji je Dodić pretvorio u pogodak.

Na dva minuta do kraja meča ekipe nisu želele da podele bodove, već su krenule po ceo plen. U poslednjem minutu meča prilikom naleta Difovaca Milenković je jako oštro startovao i dao mogućnost FSFV-u da sa 9 metara donesu pobedu svojoj ekipi. Udarac je išao pored gola pa se meč završio podelom bodova, 1:1.

Trener Filozofskog fakulteta Lazar Nikolić je sa Sportindeksom podelio utiske o utakmici: “Svaka čast mojim momcima, pre meča smo pričali i složili se u tome da možemo makar bod da im uzmemo, što smo i učinili. Oni su jako kvalitetni rivali, ali pokazali smo da zalaganjem u odbrani možemo da se suprotstavimo svakoj ekipi. Idemo u nove pobede posle praznika’’, rekao je Nikolić.