FSFV bez milosti protiv šumara

17

U okviru prvog kola SUUB lige futsaleri Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje(FSFV) su na svom parketu ubedljivo savladali kolege sa Šumarskog fakulteta12:0(6:0). Najraspoloženiji za igru u domaćem timu bili su Veličković i Vukomanović sa po četiri postignuta gola.

22790799_1922217137805117_904460564_o (1)

Prve minute utakmice obeležila je terenska inicijativa difovaca, koju domaćin nije uspeo da materijalizuje. Sa druge strane šumari su iz kontre zapretili preko Popovića čiji je snažan udarac sa distance završio pored gola. Ipak, vrlo brzo je do izražaja došao kvalitet FSFV-a, Eterović je uposlio Veličkovića koji donosi prednost svom timu 1:0. U istom ritmu su nastavili domaćini i vrlo brzo nakon toga su zapretili preko Šmrkića, ali se futsaler FSFV-a nije najbolje snašao u kazneom prostoru gostiju. Nije se dugo čekalo na sledeći gol, već u narednom napadu kapitulirala je obrana šumara, ovoga puta je Ćirković poslao mrežu u sopstvenu mrežu za 2:0. Nastavili su da napadaju difovci i opet im se isplatilo – strelac je bio Đogo. Nedostatak fizičke spreme oduzeo je šumarima bilo kakve šanse za pružanje jačeg otpora domaćinu. Lošu igru Šumarskog fakulteta kaznili su Vukomanović dva puta i Veličković jednom za 6:0 i kraj prvog poluvremena.

Situacija na terenu u drugom delu igre nije se previše promenila – difovci su nastavili da dominiraju , dok su šumari polako gubili interesovanje za meč. Usledio je novi gol domaćih fursalera. Posle ubačene lopte iz kornera Miković je naleteo na loptu i tako se upisao u listu strelaca 7:0.  U nastavku odbrana šumara kao da  nije ni postojola, šanse su se ređale, a golman gostiju bio je na velikim mukama. Nakon brze polukontre difovaca – lopta je stigla do Đoga koji šutira na prazan gol i postiže svoj drugi pogodak na meču, a osmi za svoju ekipu. Tandem iz prvog dela  VukomanovićVeličković probudio se pri kraju utakmice i još više je uvećao prednost FSFV-a. Ovoga puta Veličković je bio strelac dva, a Vukomanović jednog gola. Konačnih 12:0 postavio je Šmrkić.

Sastav timova

Jedan od protagonista pobede Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje, Dejan Veličković bio je zadovoljan nastupom svog tima.

„Danas smo odigrali sasvim korektno, spremniji smo od njih. Jednostavno  iskoristili smo svoje šanse i rutinski  slavili u ovom meču. Istakao bih da smo podmladili ekipu ove sezone, ali i da pored toga imamo najviše ciljeve“, rekao je Veličković.

Prethodni tekstPravnici autoritativno započeli sezonu
Naredni tekstVIŠER rutinski došao do pobede

Studiram novinarstvo na Fakultetu politickih nauka. Obozavam plemenitu igru – poznatu kao fudbal od kad znam za sebe. Zelja mi je da postanem sportski novinar i da izvestavam sa utakmica Crvene zvezde u Ligi sampiona.