FPSP bolji od MEF-a

486

Košarkaši Fakulteta za poslovne studije i pravo savladali su MEF rezultatom 70:50 (19:8,12:16,19:10,12:16) u okviru Jedinstvene lige za Košarkaše u hali sportova Žarkovo. FPSP je timskom igrom došao do pobede.

Prve poene na meču postigli su domaći preko Andrejevića koji je pogodion sa poludistance, a za njim se nadovezao Popović. Na drugoj strani Škembarević postiže trojku i ujedno prve poene za svoju ekipu. Obe ekipe vrlo brzo ispunjavaju bonus, a Žunić donosi svojoj ekipi prednost (4:5). Na polovini prve četvrtine domaći kreću da prave seriju i sa dve trojke Šipke i sigurnim poenima Nikolića prave seriju od 11-0. Žunić uspeva da prekine seriju protivnika trojkom, a Andrejević u poslednjim sekundama prve četvrtine postiže poene za dvocifrenu prednost(19:8).

Drugu četvrtinu ponovo bolje otvaraju domaći pa preko Radovića postižu četiri nova poena. To je bio alarm za goste koji preko raspoloženog Žunića postižu dve trojke i smanjuju prednost(23:14). Marić postiže prve poene na meču posle timske akcije. Ćalina i Radović povećavaju prednost FPSP, a onda ulazimo u penal seriju gde na jednoj strani Drašković pogadja tri slobodna bacanja, a indentičan učinak imao je i Ljujić. Na poluvreme se otišlo pri rezultatu 31:24.

Uroš Stevanić

Drugo poluvreme je počelo sa dosta promašenih šuteva obe ekipe, a onda je Vuksanović uspeo da postigne pet vezanih poena. Polovični sa linije za slobodna bacanja kod domaćih bili su Radović i Drašković, a Andrejević sjajnim prodorom nastavlja svoju dobru partiju.Žunić kod gostiju posfiže trojku i donosi neizvesnost u meč(35:32). Ipak Andrejević nastavlja sa terorom i postiže dve vezane dvojke. MEF-ovci pokušavaju agresivnom odbranom da zaustave seriju domaćih, ali brzo ispunjavaju bonus, Popović i Drašković zajedno ubacuju pet poena sa slobodnog bacanja. Jedine poene za goste do kraja treće četvrtine postiže Ljujić, a na pauzu pred poslednju četvrtinu se odlazi pro rezultatu(50:34).

Polednju četvrtinu otvara Nikolić poenom za dva, a Andrejević u novom napadu zakucava i donosi +20 svojoj ekipi. Igrači MEF-a polako počinju sa predajom i poslednju četvrtinu igraju sa dosta manje energije. Terzić i Marić pogadjaju za goste, ali sjajni duo Adrejević-Radović privodi meč kraju sa kombinovanih osam poena (65:42). Gosti do kraja uspevaju da ublaže poraz trojkama Žunića i Vukasinovića, ali je to bilo sve što su uspeli da urade do kraja meča, u kom su zasluženo slavili košarkaši FPSP-a rezultstom 70:50.

Najefikasniji kod domaćih bio je Andrejević sa 21 poenom, a pratio ga je Radović sa 10 dok je kod gostiju najbolji bio Žunić sa 18.