FPN timski do pobede

565

Košarkaši Fakulteta političkih nauka savladali su kolege sa Farmaceutskog fakulteta rezultatom 56:43 (17:13, 16:15, 11:6, 12:9) u okviru prvog kola Lige Univerziteta u Beogradu. Meč odigran u hali Radivoj Korać obeležio je Momčilo Marčeta sa 13 postignutih poena i osam skokova. Kod poražene ekipe istakao se Danilo Pavlović sa 18 poena, ponevši epitet najefikasnijeg aktera na meču.

FPN je vođstvo stečeno u prvoj četvrtini čuvao tokom većeg dela meča, uz jedan opasan nalet ekipe Farmaceutskog fakulteta sredinom druge četvrtine. Uspeli su farmaceuti da izjednače rezultat, ali krajem druge i početkom treće deonice FPN je zaigrao organizovanije u napadu i uspeo da obezbedi dvocifrenu razliku.

FPN               Farmaceutski fakultet
              2 Milanović U.             1 Tomić N.
              5 Simić J.             4 Bogojević V.
              6 Deli L.             5 Radisavljević S.
              3 Kneselac D.             11 Jevtić M.
              7 Marčeta M             13 Đorđević U.
              10 Stanković R.             14 Pavlović D.
              13 Pijović M.             34 Doderović A.
              21 Božić Č.             43 Popović V.
              22 Trifunović D.
              23 Pećanac U.
Timska igra i dobro raspoređeni poeni, uz odličan procenat šuta za tri poena, predstavljali su prevagu u ovom meču. U poslednjem kvartalu ekipa FPN-a znatno je podigla procenat šuta i mirno privela utakmicu kraju. Pavlović i Radisavljević su koristili veliki broj izgubljenih lopti FPN-a, pretvarajućii ih u lake poene iz kontranapada, ali to nije bilo dovoljno za više od časnog poraza. Šuterski uvek raspoloženog Marčetu pratili su Pijović i Stanković, uz čvrstu odbranu koja ih je krasila i prethodne sezone.