FPN rutinski do pobede

628

U okviru SUUB lige košarkaši Fakulteta političkih nauka slavili su nad ekipom Fakulteta za fizičku hemiju rezultatom 73:52 (19:12;22:16;16:10;16:16). Najefikasniji na meču bio je Mijušković sa postignutim 21 poenom, 4 skoka i 2 asistencije.

Košarkaši FPN-a su u prvim minutima meča pokazali odlučnost u napadu i oštrinu u odbrani. Marčeta je u prvom napadu bio precizan van linije 6,75(3:0). Prve poene za Fakultet za fizičku hemiju postigao je Šekularac nakon tri minuta igre (3:2). Nakon vezana tri šuta sa distance Mijuškovića, Kneselca i Pijovića, Fakultet političkih nauka poveo je sa do tada najvećom prednošću od 6 poena (10:4) koju je držao do kraja prve četvrtine i na minut odmora otišao rezultatom 19:12.

Druga deonica otvorena je trojkom Stefanovića (19:15) i nizom promašaja FPN-a. Mijušković je zabeležio prve poena za skoju ekipu u ovoj četvrtini, pogođenim šutem ispod koša uz faul i uspešno realizovanim slobodnim bacanjem (22:17). S druge strane Joksimović je vezao 5 poena i doveo svoju ekipu prvi put do izjednačenja. Košarkaši Fakulteta za fizičku hemiju zaigrali su čvršće u odbrani, te protivnivima nisu dozvolili lake poene. Do kraja četvrtine raspoloženi su bili Pijović sa postignutih 6 poena i Mijušković sa 5, te su i ovu deonicu košarkaši Fakulteta političkih nauka rešili u svoju korist rezultatom 41:28.

FAKULTET POLITIČKIH NAUKA

FAKULTET ZA FIZIČKU HEMIJU

3 Kneselac D. 7 Joksimović A.
5 Simić j. 11 Gombiraža S.
7 Marčeta M. 12 Mladenović D.
9 Perc B. 16 Katić M.
10 Stanković R. 30 Đakić P.
13 Pijović M. Šekularac A.
15 Mijušković O. Stefanović I.
Rojić L.
Maričić D.
Prva dva minuta drugog poluvremena počela su promašajima za obe ekipe. Kneselac je bio dva puta siguran u šuta za dva poena(47:30), dok je sa druge strane 5 poena vezao Katić(47:35). Treću deonicu košarkaši Fakulteta za fizičku hemiju odigrali su bez jasne ideje o realizaciji šuta i na taj način protivnicima dozvolili da i ovu četvrtinu privedu kraju u svoju korist i na pauzu odu sa 21 poenom prenosti(57:36).

Poslednju četvrtinu ekipe su odigrale egal, sa postignutih 16 poena sa obe strane. Košarkaši obe ekipe igrali su čvrsto u odbrani i sigurno u napadu, a najviše su se istakli Mijušković i Mladenović sa postignutih po 11 poena. FPN je na kraju poslednje deonice slavio rezultatom 73:52.