FPN neizvesno do samog kraja

384

U okviru SUUB lige košarkaši Fakulteta političkih nauka savladali su ekipu Stomatološkog fakulteta rezultatom 49:47(20:11;8:20;10:8;11;8). Najkorisniji u ovom susretu bio je Mijušković sa ubačenih 25 poena.

Prvi napad na meču obezbedili su košarkaši FPN-a i pogođenim šutom sa distance Mijuškovića poveli rezultatom 2:0. Na drugoj strani stomatolozi su mašili otvorene šuteve, pa su to Pijović i Mijušković iskoristili i vezali 6 poena(8:0). Pogodak za ekipu Stomatološkog fakulteta postigao je Milić koji je polovično precizan bio sa linije slobodnih bacanja(8:1). Košarkaši FPN-a čuvali su prednost koju su stekli na početku prve deonice, pa su ovih osam minuta rešili u svoju korist rezultatom 20:11.

U drugoj četvrtini košarkašima FPN-a pala je koncentracija, što su stomatolazi iskoristili i zaigrali sigurnije u napadu. Pogođenom trojkom Stanića, stomatolozi su se rezultatski vratili u igru(24:23). Pored Stanića koji je postigao 8 poena, sigurni u napadu bili su Kukolj sa ubačenih 6 poena i Gazivoda i Đurković sa po 3 dodatih poena, dok se kod FPN-a pored Mijuškovića i Pijovića(24:27), u listu strelaca upisao Kneselac sa ubačena 4 poena(28:29). Pogođenim šutem sa distance u poslednjim sekundama ove deonice, Kukolj je stavio tačku na ovim osam minuta, pa je rezultat na kraju prvog poluvremena bio 28:31 u korist stomatologa.

76 GAZVODA A.
Drugo poluvreme počelo je nizom promašaja sa obe strane, sve do pogođenog šuta pod košem Mijuškovića(30:31). Nastavljena je igra koš za koš, a siguran kod stomatologa u šutu za dva poena dva puta bio je Milić(30:35). Nakon pogođene trojke Mijuškovića i šuta sa distance Kneselca, FPN je izjednačio rezultat (35:35), ali je već u sledećem napadu kod stomatologa siguran u šutu van linije 6,75 bio Kukolj. Nakon sigurnog šuta Markića, rezultat na kraju treće deonice bio je 38:39.

Poslednja četvrtina ličila je na treću. Rasejana igra u napadu obe ekipe i mali broj poena, od kojih su najvažniji bili Mijuškovićevi koji je nakon faula pogodio oba slobodna bacanja i ekipi FPN-a doneo pobedu. Pored njega sigurni iz redova Fakulteta političkih nauka bili su Kneselac i Markić sa po dva poena, dok su na drugoj strani zapaženi bili Lazić sa 4 i Đukić i Stanić sa po tri. I ako su većinu ovog susreta stomatolozi čuvali prednost, koncentracija im je opala u poslednjim minutima četvrte četvrtine, pa su košarkaši FPN-a slavili rezultatom 49:47.