FPN bolji od Šumarskog

228

Košarkaši Fakulteta političkih nauka su savladali igrače Šumarskog fakulteta rezultatom 59:44 (7:12, 10:10, 24:6, 18:16) u okviru šestog kola Lige Univerziteta u Beogradu. Utakmica je odigrana ovog vikenda  u hali Radivoj Korać. Najefikasniji igrač utakmice bio je košarkaš FPN-a Momčilo Marčeta sa postignutih 20 poena i četiri asistencije.

Šumari su na samom startu pokazali bolju igru od FPN-a, brzim napadima su od početka sa lakoćom beležili poene, ali im je pomoglo i to što je odbrana njihovih protivnka od početka bila slaba. U prvih nekliko minuta političari su uspeli da izvedu par dobrih napada i izjednače rezultat 7:7, ali nakon toga šumari su znatno pojačali odbrani i do kraja deonice nisu dozvolili suparnicima da zabeleže poen, dok su oni sa druge strane samo na tri minuta do kraja uspeli da daju pet koševa i završe prvu deonicu u vođstvu rezultatom 12:7.

U drugom delu meča igrači Šumarskog fakulteta su nastavili istom taktikom kao i u prethodnom delu. Sada su pokušali mnogo više da se oslone na trojke koje im nisu išle od ruke pa su uspeli da zabeleže samo 2/6.  Na drugoj strani FPN je znatno pojačao odbranu, dok su im napadi bili dosta bolje organiyovani nego ranije. Takođe od početka utakmice oni sebi nisu dozvoljavali greške i tako nisu dali protivnicima priliku da na taj način povećaju prednost, ali takođe ih nisu ni sustigli pa su na kraju prvog poluvremena zaostajali pet poena za šumarima(22:17).

Acevski S.
Početak drugog poluvremena je bio presudan za košarkaše političkih nauka. Oni su u trećoj četvrtini preuzeli potpunu inicijativu. Zabeleživši 26 poena ne samo da su prestigli protivnike, već su i stekli značajnu prednost od 13 poena do kraja četvrtine. I dalje bez faula, uspešno su zaređali niz od 12 poena.  Zapažene su bile trojke Acevskog (2/3), kao i napadi Marčete koji su FPN-u doneli osam poena u ovom delu meča. Za razliku od njih, njihovi suparnici su za osam minuta zabeležili samo šest poena i ovog puta na kraju ostali su iza rezultatom 41:28 za FPN.

U poslednjoj četvrtini šumari su pokusavali da vrate igru na isti nivo kao na početku, što im nije pošlo za rukom. Obe ekipe su bile borbene, napadi i kontranapadi su se ređali, kao i poeni. Timovi su naizmenično postizali koševe. U četvrtom delu su postigli gotovo isti broj poena (18-FPN, 16-Šumarski), ali presudni su ipak bili oni koje su košarkaši Fakulteta političkih nauka stekli u prethodnom delu.  U nastavku su šumari izjednačili nivo igre sa protivnicima, igrali su na sigurne poene, što je ipak bilo nedovoljno za preokret. FPN-ovci su odigrali mirno do kraja meča i slavili rezultatom 59:44.