FOTO VEST: Srbija šampion Evrope u streljaštvu

288

Ženska seniorska reprezentacija Srbije u gađanju vazdušnom puškom osvojila je zlatnu medalju na Šampionatu Evrope u Moskvi sa 1.247,1 krug (Maksimović 418,5, Arsović 417,3, D. Todorović 411,3) što je ujedno i novi evropski rekord (stari Italija 1.242,9 sa EŠ u Odenzeu 2013.).

Srebrna medalja  u konkurenciji 13 selekcija pripala je Nemačkoj sa 1.246,4 kruga, a bronzana Italiji sa 1.244,1 krug.

U pojedinačnom finalu, Andrea Arsović je osvojila srebrnu medalju sa 206,6 krugova, a Ivana Maksimović bronzanu sa 184,9 krugova. Dragana Todorović završila je takmičenje na 32. mestu sa 411,3 kruga. Finale je vredelo 415,7 krugova. Zlato je pripalo Juliani Miškolci (Mađarska) sa 209,5 krugova što je novi evropski rekord. Srbija je bila jedina zemlja sa dve takmičarke u finalu.

Prethodni tekstVojna akademija ukrala pobedu VIŠER-u
Naredni tekstMatematičari u plusu protiv IKT-a
SPORTINDEKS je web magazin koji ima za cilj da promoviše stvari koje nikako ne mogu da nađu zajednički jezik – sport i visoko obrazovanje. Naš cilj je da napravimo portal koji bi omogućio studentima da daju svoje viđenje sporta u našoj zemlji i da, koliko je moguće, podstakne neke promene.