Foto-finiš završnica pripala turistima

368

Visoka turistička škola savladala je kolege sa Beogradske poslovne škole rezultatom 45:44 (8:11, 11:12, 12:11, 14:10) i tako upisala nove poene u ligi Univerzitetskog sportskog saveza Beograd. Viša poslovna je imala napad za pobedu, ali Mladenović nije pogodio iz teške pozicije.

Poenima centra Nikolića i beka Mladenovića na jednoj, i turste Ilića na drugoj strani, rezultat je nakon tri minuta igre bio 7:5 u korist Više poslovne škole. Nekoliko promašaja obe ekipe rezultiralo je time da nakon sedam minuta igre rezultat bude 9:5 za Beogradsku poslovnu školu. Do kraja prve deonice, turista Antić je pogodio trojku za 9:8. Na drugoj strani, neumoran je bio Nikolić A.  koji je poentirao nakon dva ofanzivna skoka (11:8).

Crnoglavac M.

Tamo gde je stao u prvoj četvrtini, Nikolić A. je nastavio i u drugih deset minuta. Dva puta se dobro snašao u reketu, jednom je iz kontre atraktivno zakucao, tako da je ekipa Više poslovne povela 17:10. Udarna igla u napadu turista, Ilić, ponovo je držao svoj tim u meču. Sa svojih sedam poena u drugih deset minuta, omogućio je svojo ekipi da na poluvreme odu pri rezultatu 19:23.

Ponovo su deonicu bolje otvorili košarkaši Visoke poslovne. Poenima Mladenovića i Smiljanića, poveli su rezultatom 27:19. Horogom Miladinovića, slobodnim bacanjima Jevtića i prodorima Ilića, turisti su uspeli da smanje na svega koš zaostatka – 29:27. Poenima Arsenića i polovičnom realizacijom slobodnih bacanja centra Nikolića, Beogradska poslovna škola je na pola minuta pre kraja trećih deset minuta imala prednost 34:29. Kapiten turista, Ilić, realizovao je oba slobodna bacanja pa se u odlučujuću četvrtinu ušlo pri rezultatu 34:31 u korist ekipe BPŠ.

Svega minut i po igre u četvrtoj deonici bilo je dovoljno turistima da preuzmu vođstvo. Precizni su bila Miladinović još jednim horogom i Jevtić (35:34). Zatim je bek visoke poslovne Mladenović pogodio sa distance, a turista Ilić je realizovao oba  slobodna bacanja (39:36). Košarkaši BPŠ-a su sredinom ovog dela omašili nešto veći broj šuteva. Ipak, prvo zakucavanjem, a kasnije i slobodnim bacanjima Mladenovića, igrači BPŠ-a su ponovo bili u igri (44:45). Međutim, poslednji napad nisu uspeli da pretvore u poene, tako da su turisti odneli pobedu u derbi meču četvrtog kola.

Ekipu Turističke škole do nove pobede je predvodio Ilić, sa 24 poena i pet asistencija. Kod košarkaša BPŠ-a istakli su se centar Nikolić A. sa 16 poena, tri asistencije i čak 12 skokova, ali i Mladenović, koji je uprkos promašaju u poslednjem napadu postigao 13 poena.