FON zadržao maksimalan skor

383

Petog vikenda lige Univerziteta u Beogradu u košarci Fakultet organizacionih nauka pobedio je ekipu Pravnog fakulteta rezultatom 52:43 (16:8, 10:14, 12:11, 14:10). Meč odigran u hali „Radivoj Korać“ obeležili su Pešić i Virijević u redovima FON-a i pravnik Maksić, svi sa po deset poena.

Prva četiri minuta meča protekla su sa samo devet postignutih poena. Igrači FON-a promašili su veliki broj šuteva, dok su pravnici većinu napada završavali izgubljenim loptama i imali minus od jednog poena (5:4). Svojih poslednjih pet napada u prvoj četvrtini tim iz „Jove Ilića“ realizovao je zabeleživši jedanaest poena, dok su pravnici nastavili u sličnom ritmu. Dva puta su pogodili za dva i na kratku pauzu otišli sa zaostatkom od osam poena (16:8).

15 Jovan Virijević 10p
Ubrzo je Pešić uvećao razliku na deset, nakon čega je usledio pad u igri FON-a (18:8). Pravnici su krenuli da igraju organizovanije u fazi napada, lopta je brže išla od ruke do ruke i počele su da se pojavljuju rupe u odbrani rivala. Uz to izgubili su samo jednu loptu u ovom periodu igre i polako se približavali rezultatski. Maksić i Nikolić istakli su se sa po četiri poena u ovoj fazi utakmice. Samo jedan posed razlike bio je uoči poslednjeg napada u prvom poluvremenu kada je Jeković pogodio za dva uz zvuk sirene (26:22).

Tokom celog trećeg kvartala razlika se kretala u rasponu od dva do pet poena u korist FON-a, najviše zbog tandema KojadinovićPešić koji je igrao izuzetan pik-en-rol zahvaljujući kojem je postignuto šest poena. Zečević pod košem i Nikolić iz kontra-napada nisu dozvoljavali protivniku da se „odlepi“. Pred poslednju četvrtinu Fakultet organizacionih nauka imao je vođstvo od 38:33.

Pravnici su popustili na startu četvrte deonice, što je FON iskoristio i serijom od 6:0 stekao dvocifreno vođstvo (44:33). Tajm-aut nije dao očekivan rezultat, nakon dvojke Pavlovića razlika je konstantno rasla (44:35). Virijević je dva puta bio uspešan u prodoru što je, uz četiri pogođena bacanja Božičkovića i kapitena Šinika, bilo dovoljno za nedostižnih 52:35 na tri minuta pre kraja. Igrači Pravnog fakulteta ublažili su poraz vezavši osam poena, za konačnih 52:43.