FON za dva minuta do polufinala

369

Futsaleri Fakulteta organizacionih nauka poslednji su polufinalisti SUUB lige! Među četiri najbolje ekipe, oni su se plasirali pobedom nad kolegama sa Elektrotehničkog fakulteta rezultatom 3:1 (0:1). ETF je prednost imao gotovo ceo meč, ali je FON sa igračem više za kratko vreme odneo trijumf.

Prilično ravnopravan futsal viđen je u prvih nekoliko minuta. Očekivalo se da će FON biti ekipa sa većim posedom lopte, ali ih je ETF brzo razuverio. U petom minute, Elektrotehničari su preko Vukićevića mogli da postignu gol ali je golman FON-a Milićević bio na mestu. Na drugoj strani, Marković Aleksandar je oprobao šut, međutim bez uspeha. Sredinom poluvremena studenti organizacionih nauka izveli su korener. Elektrotehničar Vukićević je presekao loptu, odlično pronašao Rašića koji je loptu šutnuo pored nemoćnog Milićevića. Rezultat je bio 1:0 u korist studenata Elektrotehničkog fakulteta. Posignut gol je ulio dozu samopouzdanja ETF-u, pa su samo tri minuta posle imali još jednu dobru priliku. Ponovo je Vukićević dodao, ovaj put do Čobanovića kojem je malo falilo da duplira prednost svog tima. Vidno uzdrmani, studenti FON-a zatražili su na pet minuta pre kraja prve deonice tajmaut. Nakon njega uspeli su da stvore jednu dobru priliku. Duplim pasem sa Marković Aleksandrom, Jovanović je izbacio iz igre svog čuvara, šutirao ali samo do golmana Tešanovića. Sudije su posle toga svirale kraj prvog dela, a minimalna prednost elektrotehničara garantovala nam je kvalitetan meč u nastavku.

Ćurčić P.

Drugo poluvreme započeto je grubljim startovima. Zbog faula na Bilanoviću, student Elektrotehnike Ivković, dobio je žuti karton. Primetno je bilo da se FON odlučio za potpuno ofanzivnu igru. Jovanović je bio najzapaženiji. Za kratko vreme, uputio je dva opasna šuta ali do promene rezultata nije došlo. Igrač FON-a Šamšal dobio je žuti karton u šestom minutu meča nakon faula nad Vukićevićem. Slobodan udarac izveo je Čobanović ali je Milićević bio na pravom mestu. Odličnu šansu za studente organizacionih nauka propustio je Erac sredinom drugog poluvremena. Šamšal je izveo korner, ovaj se ubacio i sa osam metara pogodio stativu. Posle neiskorišćene šanse, po pravilu stiže kazna na drugoj strani. Upravo je to moglo da se desi FON-u da je Ivković bio malo pribraniji kada je išao oči u oči sa golmanom. Posle toga, ponovo je ETF imao jedan na jedan sa Milićevićem. Ovog puta, Čobanović se nije najbolje snašao. Pet minuta pre kraja meča, nakon tajmauta, FON je zaigrao sa petoricom igrača u polju. Nije im dugo trebalo da matiraju rivale. Marković Aleksandar je dobio loptu u desnom ćošku, poslao je u sredinu gde je na nju naleteo Šamšal i pogodio za 1:1. Rezultatski egal trajao je svega nepun minut. Posle kontranapada Šamšal je na pas Erca ponovo savladao Tešanovića i doveo tim FON-a u vođstvo od 2:1. Za samo dva minuta, rezultat se u promenio u celosti. To je bilo dovoljno da ETF zaigra sa igračem više. Ipak, ovo im se nije isplatilo. Na minut pre kraja došlo je do nesporazuma, te je elektrotehničar Čobanović poslao loptu u svoju mrežu i autogolom postavio konačan rezultat Fakultet organizacionih nauka 3:1 Elektrotehnički fakultet.

Dvostruki strelac i pokretač pobede FON-a, Nemanja Šamšal, izjavio je da mu je drago što je njegov tim odigrao dobru taktičku utakmicu i na kraju prošao dalje. „Utisci su sjajni. Odigrali smo onako kako smo se dogovorili u svlačionici, to me posebno raduje. FON je uvek išao korak po korak tako da smo trenutno fokusirani na naredni, a ne finalni meč“, rekao je Šamšal.

Prethodni tekstKnežević nemoćan protiv raspoloženih igrača FON-a!