FON ubedljiv protiv Policajaca

4

Fakultet organizacionih nauka pobedio je Kriminalističko-policijsku akademiju rezultatom 25:11 (13:8) u okviru četvrtfinalne utakmice Prvenstva studenata i studentkinja. Fon je tokom cele utakmice kontrolisao rezultat i jedino je imao sitnih problema na samom početku utakmice, ali je posle nametnuo svoj ritam i plasirao se u polufinale. Najefikasniji kod Fona bio je Aničić sa sedam pogodaka, dok je na strani poraženih najefikasniji bio Stojanović sa četiri gola.

Već u prvom napadu igrači Fona su pokazali sav svoj potencijal, pošto je Teodorović uhvatio „cepelin“ i tako matirao golmana KPA. Fon je krenuo dobro i na drugom kraju parketa, pošto je ukrao dve lopte i od toga realizovao jednu kontru preko Aničića za 2:0. Posle ovog slabijeg početka, KPA je krenuo da igra bolje na oba kraja terena, popravili su odbranu i nisu dozvoljavali Fonu lake golove. Takođe, držali su se dobro i u napadu i vezali nekoliko dobrih akcija i golova. Međutim, Fon je izgledao veom dobro i nije dozvolio da igra protivnika utiče na njih. Napravili su seriju od četiri gola i odlepili se na 8:3. Veoma lep gol postigao je Vrhovski posle asistencije Teodorovića. Potom je KPA uspela da napravi mini seriju od 2:0 i smanji rezultat na minus tri (8:5). Usledio je period nešto jače odbrane, što je rezultovalo žutim kartonima na obe strane. Kada je Fon malo posustajao, Aničić je preuzimao odgovornost i veoma uspešno pogađao mrežu preko odbrane. KPA je ponovo napravila seriju 2:0 i smanjila na 10:8, te je Fon zaigrao još ozbiljnije i brzom serijom 3:0 okončao poluvreme sa prednošću od pet golova (13:8). Mogao je KPA do još nekog gola, no nisu iskoristili sedmerac posle faula i isključenja Đorđevića pred kraj poluvremena.

18578458_1523223651052856_630262546_n

U drugom poluvremenu Fon je totalno pregazio Policajce. Krenuli su golom Vrhovskog posle kontre koju je bacio golman Fona, da bi potom Aničić ponovo pogodio. KPA je delovao nemoćno, u prvih osam minuta su izgubili četiri lopte što Fon nije praštao i te kontre je realizovao. Imali su momci sa Fona vremena i za atrakciju, pošto je Đorđević veoma lepo proigrao Vrhovskog za 18. Gol Fona. Posle serije od 6:0, konačno je i KPA pogodio u drugom poluvremenu, Strelac je bio Petrić.  Teodorović je potom postigao svoj novi gol, a Petrić ga je pratio na drugoj strani. Usledio je najlepši potez utakmice, kada je posle dobijene lopte, Đorđević sa krila skočio i bacio kokicu i tako matirao golmana KPA na oduševljenje svih u hali, pa i igrača KPA. Nastavio je Fon sa dobrom igrom, naročito u odbrani, pošto nisu dozvoljavali KPA da postigne pogodak i pored velike prednost. Golman Fona je bio na visini zadatka i nije dopuštao da bude savladan, iako je KPA imao neke dobre prilike. Ipak, pred sam kraj meča igrač Fona, Sajović, zaradio je isključenje i time pomogao KPA da postigne utešni gol i to preko Obućine. Krajnji rezultat govori o odnosu snaga na terenu, KPA jednostavno nije mogao u oslabljenom sastavu da pruži ozbiljniji otpor jednoj od najboljih ekipa lige. Na kraju, Fon je slavio ubedljivo, 25:11.

U polufinalnom duelu, Fon će se sastati sa Geografskim fakultetom koji je bio bolji od Veterine.„Nismo bili u kompletnom sastavu, ali krenuli smo jako od samog početka i zaigrali našu prepoznatljivu igru i na vreme se odvojili, što se vidi po rezultatu na kraju“ bio je kratak Jovanović sa Fona.