FON-u titula u komšijskom derbiju!

284

Rukometaši Fakulteta organizacionih nauka odbranili su titulu prvaka  lige Sportskog udruženja Univerziteta u Beogradu pobedom u finalnom meču nad Fakultetom političkih nauka rezultatom 22:17 (10:9). U ovom meču koji je odigran na Banjici, FON je imao rezultatsku kontrolu tokom većeg dela utakmice, ali je FPN pružio veoma dobar otpor u svom prvom finalu u istoriji fakulteta. Teodorović je nosio svoj tim do zlata sa šest postignutih golova, dok je na drugoj strani Marić sedam puta zatresao mrežu protivnika.

Turudić je otvorio utakmicu golom, a na drugoj strani je Petrović propustio priliku da izjednači rezultat, promašivši penal. Pre ovog sedmerca su FON-ovci igrali čvrsto u odbrani, pa su Teodorović i Bjelić zaradili opomene. U sledećem napadu je FON dobio priliku da postigne gol sa sedam metara, no Dodić je uspeo da odbrani šut Bjelića. Utakmica je bila spora, sa puno faulova i jakom odbranom na obe strane. U ovakvoj atmosferi na početku su se bolje snašli branioci trofeja, koji su poveli 2:0 preko Đorđevića, a potom i 3:1 golom Bjelića. FPN je imao uz to i igrača manje pošto je isključen Đurišić, no to im nije predstavljalo problem da sustignu prednost protivnika i izjednače na 3:3 golovima Marka Kranjca. Posle ovog perioda dobre igre političara, usledio je pad koncentracije i serija 4:0 FON-a (7:3). Turudić je bio predvodnik svog tima u ovom naletu, a velikog udela imala je i dobra odbrana FON-a. Na ovo je klupa FPN-a reagovala tajm-autom. Uspeli su igrači Fakulteta političkih nauka da se smire na ovoj pauzi, a to je rezultovalo i serijom 6:3 i smanjivanje samo na jedan gol zaostatka do poluvremena. Odbrana je bila bolja nego u dotadašnjem delu meča, a i levo krilo Uroš Marić je počeo da pogađa teške šuteve i tako dao dodatno samopouzdanje svojoj ekipi. Na poluvremenu je bilo 10:9 za FON. Treba istaći da su oba tima imala probleme sa sastavom, pošto FPN-u nije igrao Aleksandar Glendža, a FON-u Rastko Aničić.

Šorak
Drugo poluvreme je počelo veoma dobro za politikologe. Prvo su izjednačili golom Petrovića posle lepe akcije, a potom i poveli posle kontre i loba Marića (11:10). Ova mini serija, međutim, nije preterano uzdrmala FON-ovce, koji su nastavili da igraju svoju igru. Tokom cele sezone su igrali odbranu 3:2:1, a to im je i ovog puta donelo rezultat. Uzvratili su serijom 4:1 i ponovo stekli dva gola prednosti (14:12). U ovom naletu je dosuđeno dva penala za FON koje je Milorad Teodorović pretvorio u golove, dok su Stojković i Jovanović pogađali posle dobrih akcija. Marić je držao svoj tim u igri, a posle njegovog novog gola za smanjenje prednosti FON-a na 14:13 i odbrane Dodića, političari su zatražili minut odmora. Ovo je bila njihova prilika da izjednače i udju u poslednjih 10 minuta sa dobrim rezultatom, ali se to nije desilo. Posle ove pauze, FON pravi seriju 5:0 i tako rešava pitanje pobednika. Ovaj nalet je bio plod dobre igre na oba kraja parketa, a iz defanzive su se ređale dobre akcije i golovi. FPN-ovci su se borili i pokušali da sustignu ovu prednost, ali bezuspešno. FON je slavio rezultatom 22:17, za svoju drugu titulu u SUUB ligi.

Crveni kartoni 0 0
Desni bek Fakulteta političkih nauka Lazar Petrović istakao je da je njegov tim dobro počeo, ali je FON iskustvom i odbranom uspeo da smiri utakmicu i na kraju slavi. “Odlično smo počeli, čak smo i poveli na startu drugog poluvremena. FON je tu pokazao iskustvo. Smirili su igru, dali su nam neke brze golove. Mi smo ušli u neke probleme, sasekli su nas svojom odbranom. Njihovo iskustvo je tu donelo prevagu”, rekao je Petrović.

Kapiten Fakulteta organizacionih nauka Milan Jovanović je čestitao protivniku na borbi, istakavši da su timovi igrali svom snagom. “Pre svega, sve čestitke odličnim protivnicima, bila je vrhunska borba. Borili su se do samog kraja, bilo je neizvesno, ušli su u egal u jednom trenutku. Imali smo hendikep, i mi i oni, nisu nam igrali najbolji igrači.  Iz sve snage smo igrali, kod njih se stvarno videla želja jer im je ovo bilo prvo finale u istoriji fakulteta. Svaka im čast na tome. Pružili su divovsku borbu”, završio je Jovanović.

Posle odigrane finalne utakmice za ovu sezonu, usledila je dodela medalja u muškoj i ženskoj konkurenciji. Kod dama je titulu osvojio Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja. Pratile su ih devojke sa FON-a, upotpunivši dobru sezonu svog fakulteta, a treće su bile rukometašice RGF-a. Kod muškaraca je u duelu za treće mesto Saobraćajni fakultet savladao Građevinski fakultet 27:23.